تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > هنرمندان « شرقي ترين همسايه آفتاب» در «صبا»


هنرمندان « شرقي ترين همسايه آفتاب» در «صبا»

 

نمايشگاه آثار تجسمي هنرمندان نوگراي استان سيستان و بلوچستان، سرزمين آفتاب و كهن ترين حوزه تمدني ايران در ادامۀ سلسله نمايشگاههاي استاني هنر ايران اوايل سال آينده در مؤسسه صبا برگزارمي شود.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، در ادامه سلسله نمايشگاه‌هاي هنرمندان نوگراي استانهاي كشور، اين بار هنرمندان نوگراي سيستان  و بلوچستان ، سرزمين آفتاب و شرقي ترين منطقه كشور، كه در عين حال قديمي ترين خاستگاه و كانون تمدن و هويت تاريخي و فرهنگي ايران محسوب مي شود ميهمان مؤسسه فرهنگي هنري صبا خواهند بود. اين مؤسسه تا كنون 7 دوره از نمايشگاههاي مروري بر هنر استانهاي فارس، تبريز، اصفهان، خوزستان، قزوين، كرمان و کردستان را با هدف حفظ و اشاعه هنرهاي جمعي، حراست از ميراث هنري ايران و بازتاب خلاقيت‌هاي هنرمندان كشورمان در گسترة تنوع اقليمي و تكثر فرهنگي ايران زمين برگزار كرده است.

اين نمايشگاه در راستاي تحقق يك از رسالتهاي اصلي مؤسسه صبا برگزار مي شود كه در تقويت بنيان هاي فرهنگ ملي را با نگاهداشت ميراث اصالتهاي قومي و حمايت از هنرمندان سراسر كشور و شناسايي و ارائه توانمنديهاي آنان و ايجاد زمينه براي رشد و رونق هنر استانها و ارائه قابليت هاي زيبايي‌شناسانه، آئئيني و اجتماعي و مردم شناختي آن دنبال مي كند. اين نمايشگاه در مؤسسه فرهنگي هنري صبا، اوایل سال آینده آماده بازيد عموم خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٤ اسفند ١٣٨٥ - ١١:٠٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.