تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > بزرگترین اتفاق در نقاشی معاصر جهان اسلام دوشنبه کلید می خورد


بزرگترین اتفاق در نقاشی معاصر جهان اسلام دوشنبه کلید می خورد

 

در های «مؤسسه صبا» دوشنبه به روی بزرگترین رخداد هنری ایران و جهان اسلام گشوده خواهد شد.

در های «مؤسسه صبا» دوشنبه به روی بزرگترین رخداد هنری ایران و جهان اسلام گشوده خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، باگشایش چهارمین دوسالانه بین المللی نقاشی معاصر جهان اسلام، آفاق نوین اندیشه و خیال هنرمندان مسلمان سراسر جهان در گستره ای وسیع، آخرین تحولات هنری این حوزه عظیم فرهنگی، تمدنی و جغرافیایی را به نمایش در می آید. دوسالانه چهارم که از لحاظ وسعت حجم و شمار شرکت کنندگان تا کنون بی سابقه بوده است، پس از طی مراحل چندماهه انتخاب آثار، روز دوشنبه در نگارخانه های (1) و (2) «صبا» ، «نگارخانه خیال» ، «نگارخانه آینه» ، «نگارخانه خیال شرقی» ، «نگارخانه ملی ایران» وابسته به مؤسسه فرهنگی هنری صبا با حضور بسیاری از مسئولان و چهره های فرهنگی و هنری ایران گشایش خواهد یافت.

گفتنی است از بین ده هزار اثر ارسالی به دبیرخانه بیش از 1000 اثر از هنرمندان ایران و 35 کشور جهان اسلام به نمایش گذاشته می شود. دکتر مهدی حسینی دبیر این دوسالانه اظهار داشت با توجه به اینکه مؤسسه فرهنگی هنری صبا بزرگترین وسعت نمایشگاهی در ایران و حتی خاورمیانه را دارد، به علت استقبال بیش از حد از این دوسالانه که تاکنون بی سابقه بوده برای نصب تابلوها به دلیل حجم زیاد آثار مجبور به استفاده از پانل و دیوارهای کاذب در مؤسسه صبا شده ایم چرا که هیچ فضای نمایشگاهی هرگز جوابگوی این حجم وسیع از آثار نیست و ما سعی کردیم در چیدمان آثار کیفیت و شاخصه های زیبا شناسی را در حد مطلوب رعایت کنیم. وی گفت: می توان با قاطعیت گفت این دوسالانه گسترده ترین چشم انداز مدیریت و ساماندهی یک حرکت بزرگ فرهنگی در سطح جهان برای جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود. دوسالانه چهارم عرصه چشمگیر از هویت ، اندیشه و میراث معنوی باورهای مشترک هنرمندان مسلمان را پیش رو می گذارد.

گفتنی است چهارمین دوسالانه نقاشی معاصر جهان اسلام روز دوشنبه 6 آذرماه رأس ساعت 16 در مؤسسه فرهنگی هنری صبا رسماً گشایش خواهدیافت.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٦ آذر ١٣٨٥ - ١١:١٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج




کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.