تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > پژوهشكده هنر و گامي نو در معرفي هنر و فرهنگ ژاپن


پژوهشكده هنر و گامي نو در معرفي هنر و فرهنگ ژاپن

 

پژوهشكده هنر با برگزاري نمايشگاه چاپهاي دستي ژاپني (اوكي‌يوئه) در مجموعه صبا به استقبال هشتادمين سال روابط فرهنگي ايران و ژاپن رفت.

 پژوهشكده هنر با برگزاري نمايشگاه چاپهاي دستي ژاپني (اوكي‌يوئه) در مجموعه صبا به استقبال هشتادمين سال روابط فرهنگي ايران و ژاپن رفت.


به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي هنري صبا پژوهشكده هنر فرهنگستان هنر با رونمايي از آثار چاپهاي دستي ژاپني و كتاب (اوكي‌يوئه) طي مراسمي با حضور سفير اين كشور و مسئولان فرهنگي و عموم هنرمندان در مجموعه صبا به استقبال آغاز هشتادمين سال روابط فرهنگي ايران و ژاپن رفت. در مراسم گشايش نمايشگاه آثار چاپهاي دستي ژاپني ابتدا سفير كشور ژاپن و سپس دكتر بلخاري رئيس پژوهشكده هنر در خصوص مبادلات و تعاملات فرهنگي وسيع دو كشور در دوران معاصر سخن گفته و ضرورت پيوندهاي عميق‌تر و گسترده‌تر ميان دو فرهنگ را با همه سابقه و اعتبار تاريخي و هويت و اصالت كهن خود يادآور شدند آنگاه كتاب (اوكي‌يوئه) نيز از مجموعه اختصاصي و منحصربفرد دكتر جهانگير كازروني و فريال سلحشور همراه با مجموعه مقالات تخصصي با موضوع چاپهاي دستي ژاپني در حضور انبوه علاقمندان رونمايي شد. پژوهشكده هنر همچنين در ايام برپايي نمايشگاه كه تا نيمه اسفند ادامه خواهد داشت نشست‌هاي تخصصي ويژه‌اي را با حضور كارشناسان و صاحبنظران اين هنر برگزار خواهد كرد تا بخش قابل توجهي از گنجينه و ميراث هنر و فرهنگ ژاپن بازخواني شود. اين مركز در سالهاي اخير با فعاليت مستمر گروه هنر شرق توجه خاصي به بسترهاي مطالعاتي و پژوهشي سنت فرهنگي و هويت تاريخي و حكمت نظري هنر و زيبايي‌شناسي شرق دور بعنوان بخشي عظيم و بنيادين از كليت ميراث حكمت و هنر شرق داشته و طي نمايشگاهها و نشست‌ها و كارگاههاي آموزشي متعددي، اين مسير را پي گرفته است. نمايشگاه اوكي‌يوئه- چاپهاي دستي ژاپن تا پانزدهم اسفند در مؤسسه فرهنگي هنري صبا پذيراي تمامي بازديدكنندگان خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١ اسفند ١٣٨٨ - ١١:٢٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.