تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > «صبا» به جشن سفال ها و آبگينه ها خوشامد گفت


«صبا» به جشن سفال ها و آبگينه ها خوشامد گفت

 

هشتمين دوسالانه سفال و سراميك و آبگينه ايران با حضور اساتيد و پيشكسوتان هنرهاي تجسمي و انبوه علاقمندان در موسسه فرهنگي هنري صبا گشايش يافت.

هشتمين دوسالانه سفال و سراميك و آبگينه ايران با حضور اساتيد و پيشكسوتان هنرهاي تجسمي و انبوه علاقمندان در موسسه فرهنگي هنري صبا گشايش يافت.

به گزارش روابط عمومي موسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر، هشتمين دوسالانه سفال، سراميك و آبگينه با حضور استاد محمود جوادي پور، حبيب ا... صادقي رئیس موزه هنرهاي معاصر، محسن زارع مدیرعامل مؤسسه صبا ، طي مراسم ويژه اي در این مؤسسه گشايش يافت. در اين مراسم كه با استقبال و حضور وسيع علاقمندان همراه بود مريم سالور دبير نمايشگاه هشتمين دوسالانه گزارشي از فعاليتهاي انجام شده توسط دبير خانه و كليه مراحل شكل گيري اين دوسالانه ارائه داد . وي رشد كيفي آثار در بخش محتوا ، تكنيك ، نوآوريهاي فرمي و نيز رشد كمي و ميزان مشاركت هنرمندان در اين دوره را با 1970 اثر ارسال شده از 326 هنرمند نسبت به دوره هاي گذشته بسيار اميدوار كننده و حاكي از ظهور يك جريان تازه از خلاقيت ، ابداع و بيان زيبايي شناسانه در سفال و سراميك ايران دانست وي همچنين افزوده شدن بخش شيشه و آبگينه را براي نخستين بار به اين دوسالانه از ويژگيهاي قابل توجه و منظري چشمگيري از رويكرد هنرمندان به ظرفيت هاي تزئيني و كاربردي آن در هشتمين دوره ارزيابي كرد.

گفتني است يكي از مهمترين بخشهاي اين دوسالانه برگزاري كارگاههاي تخصصي با حضور اساتيد اين رشته ها و عموم علاقمندان و دانشجويان خواهد بود. همچنين در طول برپايي نمايشگاه همايشها و نشست هاي پژوهشي با موضوع پيشينه تاريخي سفال و آبگينه در چشم انداز تاريخ تمدن ايران از پيش از اسلام تا امروز و بررسي افقهاي پيش روي هنرمندان اين رشته ها و زمينه ها ی فعاليت بيشتر در راستاي احيا و توسعه قابليتهاي هنر سفال و سراميك و آبگينه در اين مجموعه با حضور صاحبنظران ، اساتيد ،كارشناسان و پژوهشگران برگزار خواهد شد.

هشتمین دوسالانه سفال، سرامیک و آبگینه، تا 4 بهمن ماه پذیرای عموم علاقمندان خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٢ دی ١٣٨٥ - ١١:٠٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.