تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نقش نگین در آیینۀ روایات


نقش نگین در آیینۀ روایات

 

نمايشگاه خوشنويسي و خط نگاره هاي جمشيد ياري شيرمرد، تجلي نور پيامبر اعظم(ص) را در آيينه تركيب و انتزاع خطوط فارسي به نمايش گذاشت.

نمايشگاه خوشنويسي و خط نگاره هاي جمشيد ياري شيرمرد، تجلي نور پيامبر اعظم(ص) را در آيينه تركيب و انتزاع خطوط فارسي به نمايش گذاشت.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر، نمايشگاه آثار خوشنويسي و خط نگاره هاي جمشيد ياري شيرمرد با حضور دکتر احمد توکلی رئیس مرکز پژوهشهای علمی مجلس شورای اسلامی، غلامحسين اميرخاني و اعضاء انجمن خوشنويسي و شمار زيادي از علاقمندان در موزه هنرهاي معاصر فلسطين گشايش يافت. اين نمايشگاه شامل 82 اثر خوشنويسي در قالبهاي نستعليق و خط نگارها ي مدرن مي باشد كه سيري از دورنماي تجلي نگين نور احمدي در حلقة رقص و پيچ تاب مجرد و موزون خطوط فارسي را به نمايش مي گذارد.

اين آثار در قالب 3 آيينه : آيات، احاديث و اشعار، چشم انداز حضور و سيطره معناي پيامبر اعظم (ص) را در فرهنگ اعتقادي، سنت ديني، و ميراث فرهنگ، تاريخ، حكمت و ادب و عرفان اسلامي، ايراني آشكار مي كند. فرم هاي متنوع، دورها و اغناها و اشكال بديع تركيبي خطوط با كاربرد طيف گوناگون و وسيعي از رنگ ها مجموعه اي چشم نواز از ضيافت خط در حضور نور معلاي احمدي و خاتم قدس حلقة سرمدي فراهم آورده است كه شيفتگان هنر خوشنويسي ايراني را به خود مي خواند.

نمايشگاه آثار جمشيد ياري شيرمرد تا 18 بهمن ماه، در موزه هنرهاي معاصر فلسطين پذيراي علاقمندان عموم و بازديد كنندگان خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٥ دی ١٣٨٥ - ١١:٤١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.