تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > با« عشق» در حوالی « فاجعه»


با« عشق» در حوالی « فاجعه»

 

همزمان با روز جهانی قدس، مؤسسه فرهنگی هنری صبا، 150 روایت ناگفته از عکاسان ایرانی را از حماسه پایداری 33 روز حزب اله لبنان در قالب «تصویر مقاومت» نشاند.

همزمان با روز جهانی قدس، مؤسسه فرهنگی هنری صبا، 150 روایت ناگفته از عکاسان ایرانی را از حماسه پایداری 33 روز حزب اله لبنان در قالب «تصویر مقاومت» نشاند.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، همزمان با  فرارسیدن روز جهانی قدس، میعاد مسلمانان سراسر جهان با آرمان آزادی سرزمین معراج، نمایشگاه عکس « تصویر مقاومت » برای نخستین بار، ناگفته های 10 عکاس ایرانی از مقاومت 33 روزه مردم لبنان در برابر رژیم صهیونیستی را بر پرده تصویر به روایت نشست.

این نمایشگاه که با حضور حسین دهقان ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران ، و محسن زارع مدیرعامل مؤسسه صبا و جمع زیادی از هنرمندان و عکاسان در موزه هنرهای معاصر فلسطین گشایش یافت شامل 150 عکس منتشر نشده و حاصل سفر 10 عکاس ایران به لبنان در روزهای آتش و خون و حماسه است که ابعاد تازه ای از مقاومت دلیرانه مردم این کشور را به رهبری جنبش شیعی حزب اله به نمایش می گذارد.

نگاه حرفه ای و هنرمندانه عکاسان یادشده در انتخاب سوژه و پرده برداری از عمق پنهان و زوایای ناشناخته مقاومت و مظلومیت مردم لبنان، روایتی زنده و روشن از 33 روز حماسه آفرینی یک ملت را در جلوه های « انسانی» و « اجتماعی » خود تجسم بخشیده است.

نمایشگاه عکس تصویر مقاومت تا 20 آبان ماه در موزه هنرهای معاصر فلسطین آماده بازدید عموم علاقمندان خواهد بود.

گفتنی است این نمایشگاه در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان میزبان راهپیمایان روزه دار خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٦ مهر ١٣٨٥ - ١١:٣٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.