تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > دوسالانه نقاشی معاصر جهان اسلام؛ راهی از فرهنگ جوامع تا ارزشهای جهانی


تونکای تاپکو، نقاش ترکيه:
دوسالانه نقاشی معاصر جهان اسلام؛ راهی از فرهنگ جوامع تا ارزشهای جهانی

 

«تونکای تاپکو» هنرمند ترکیه، برگزاری چهارمین دوسالانه نقاشی معاصر جهان اسلام را بهترین فرصت برای شناخت و سنجش ارزشهای جهانی فرهنگ و هویت جوامع اسلامی ارزیابی کرد.

«تونکای تاپکو» هنرمند ترکیه، برگزاری چهارمین دوسالانه نقاشی معاصر جهان اسلام را بهترین فرصت برای شناخت و سنجش ارزشهای جهانی فرهنگ و هویت جوامع اسلامی ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، « تونکای تاپکو» هنرمند ترکیه، که با آثار خود در چهارمین دوسالانه بین المللی نقاشی معاصر جهان اسلام حضور دارد با اشاره به این که آثار هنری عرضه شده در این دوسالانه از درون فرهنگ جوامع بر می خیزد و در یک عرصه عمومی با ارزشهای جهانی پیوند می خورد خاطر نشان کرد: هنرمندان مسلمان در این عرصه گسترده از مشارکت می توانند به کشف و دریافت و ثبت ارزشهای جهانی فرهنگ و سنت خود دست یابند.

این استاد دانشگاه تأکید کرد: هنرمندان جوامع اسلامی باید از امکان عرضه آثار خود در یک منظر جهانی در جهت تبیین و تجلی هویت فرهنگی اسلام در دنیای معاصر بهره گرفته و آثارشان را در نسبت با این هویت میراث عظیم معنوی، عرضه کنند.

وی با ابراز امیدواری گفت: این دوسالانه، اعتبار و اهمیتی واقعی در جهان اسلام را کسب کرده و موجب برقراری پیوند میان هنرمندان مسلمان از طریق سازمانها و محافل هنری سراسر جهان گردیده و آن را در سطحی وسیع بازتاب می دهد.

گفتنی است 35 هنرمند از کشور ترکیه 183 اثر خود را برای چهارمین دوسالانه نقاشی معاصر جهان اسلام، ارسال کردند.

این دوسالانه، پائیز امسال در مؤسسه فرهنگی هنری صبا برگزار می گردد.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٨٥ - ١٣:١٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.