تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > به سوی چهارمین دوسالانه بین المللی نقاشی معاصرجهان اسلام


به سوی چهارمین دوسالانه بین المللی نقاشی معاصرجهان اسلام

 

هنرمندان 80 شهر ایران در چهارمین دوسالانه بین المللی نقاشی معاصر جهان اسلام حضور دارند که تاکنون این سطح از استقبال و مشارکت، بی سابقه بوده است.

هنرمندان 80 شهر ایران در چهارمین دوسالانه بین المللی نقاشی معاصر جهان اسلام حضور دارند که تاکنون این سطح از استقبال و مشارکت، بی سابقه بوده است.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، محبوبه پلنگی سرپرست دبیرخانه دائمی دوسالانه های جهان اسلام اعلام کرد، در این دوسالانه هنرمندان 80 شهر از کشورمان حضور یافته اند که تاکنون این امر بی سابقه بوده است.

وی افزود: چهارمین دوسالانه بین المللی نقاشی معاصر جهان اسلام با استقبال وسیع و بی نظیری روبرو شده و حضور هنرمندان ایران و 35 کشور جهان آن را تبدیل به معتبرترین و فراگیرترین عرصه رقابت هنرمندان مسلمان و شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های آنان در یک چشم انداز بین المللی ساخته است.

پلنگی تأکید کرد : بیشترین آثار ارسال شده از 319 هنرمند تهرانی و 268 هنرمند از شهرستانهای دیگر می باشد که پس از تهران بیشترین آمار هنرمند شرکت کننده در این دوسالانه به ترتیب متعلق به شهرهای کرج، تبریز، اصفهان، بابل، رشت، یزد، سنندج، شیراز و مشهد و ... می باشد و حضور هنرمندان ایرانی در سطحی گسترده فرصتی ارزنده برای شناسایی، جذب و جهت بخشی استعدادها، خلاقیت و ظرفیت های ناشناخته هنرمندان استانها و شهرستانهای ایران خواهد بود.

گفتنی است در مرحله اول 1181 اثر از 587 هنرمند ایرانی در این دوسالانه پذیرفته شده است.

یادآور می شود چهارمین دوسالانه بین المللی نقاشی معاصر جهان اسلام، با حضور هنرمندان ایران و 35 کشور جهان، پاییز امسال در مؤسسه فرهنگی هنری صبا برگزار می شود.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١٨ مهر ١٣٨٥ - ١٣:١٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.