تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > مصطفی اسداللهی : دوسالانه پوستر جهان اسلام؛ تکامل گرافیک ایران ، تعامل هنرمندان مسلمان در دنیا


مصطفی اسداللهی : دوسالانه پوستر جهان اسلام؛ تکامل گرافیک ایران ، تعامل هنرمندان مسلمان در دنیا

 

مصطفی اسداللهی هنرمند گرافیست برگزاری دومین دوسالانه بین المللی پوستر جهان اسلام را زمینه ارتقاء سطح کیفی هنر گرافیک در ایران و بزرگترین عرصه تعامل، تفاهم و طرح علایق مشترک مسلمان در سراسر جهان دانست.

مصطفی اسداللهی هنرمند گرافیست برگزاری دومین دوسالانه بین المللی پوستر جهان اسلام را زمینه ارتقاء سطح کیفی هنر گرافیک در ایران و بزرگترین عرصه تعامل، تفاهم و طرح علایق مشترک مسلمان در سراسر جهان دانست.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، مصطفی اسداللهی هنرمند گرافیست برگزاری دوسالانه پوستر جهان اسلام را به لحاظ جنبه های اطلاع رسانی و آموزشی ضروری قلمداد کرد و گفت: این نمایشگاهها مرتب به ما گوشزد می کنند که در چه سطحی هستیم تا خودمان را با آن کیفیت مطلوب ، مقایسه کنیم و تلاش و تجربه خود را استمرار دهیم. گذشته از اینها این فرصت برای عموم مردم فراهم گردد تا آثار را ببینند ، دید و دریافت بصری خود را ارتقاء بخشند و از نزدیک با هنرهای تجسمی آشنا شوند وی با بیان این مطلب که زبان گرافیک زبان زندگی روزمره دنیا و یک منبع ارتباطی بسیار پرقدرت ، فراگیر و گسترده در سراسر جهان است که به مثابه یک رسانه کارآمد و اثر گذار عمل می کند تأکید کرد شاخه های مختلف این زبان که هرکدام کاربردهای متفاوتی دارند دراین دوسالانه می توانند ظرفیت های جدیدی از خود بروز دهند و افقهای تازه ای از تنوع کارکردهای خود را در سطح وسیع به نمایش گذارند . ازجمله پوستر که یک رسانه کامل است. وی افزود: باید روی سطح کیفی این دوسالانه حساس بود و معیارها و چارچوبهای منسجمی برای داوری و ارزیابی آثار در نظر گرفت تا از همین آغاز یک دوسالانه حرفه ای ، جدی و معتبر در سطح جهانی را پایه ریزی و معرفی کنیم و نتیجه این دقت، انسجام و چشم انداز باید در نمایشگاهها منعکس شود.

وی خاطر نشان کرد ویژگی دیگر این دوسالانه ایجاد زمینه پیوند و نزدیکی کشورهای اسلامی از جهت تقریب ، تفاهم و تعامل هنرمندان این کشورها و انتقال و تبادل تجربیات آنهاست. در این دوسالانه می توان مسائل فرهنگی مشترک و مورد علاقه هنرمندان جوامع اسلامی در سراسر جهان را طرح نمود و بازتاب وسیع آن را نیز مشاهده کرد.

وی گفت: برگزاری یک دوره از دوسالانه پوستر با استقبال وسیعی که از آن شد و جای خود را به سرعت در میان هنرمندان ما بازکرد و از جنبه های مختلف مورد توجه قرارگرفت و نیز طراحان معتبری در آن حضور و مشارکت داشتند تجربه موفق و الگوی مناسب و ارزشمندی در اختیار برگزار کنندگان دومین دوره این دوسالانه قرار داده و با توجه به این امر، مسلماً دوره پربارتری از گذشته خواهیم داشت توقع و انتظار همه ما نیز چیزی جزاین نیست.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٧ مهر ١٣٨٥ - ١٣:٠٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.