تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نمايشگاه 9 نقاش نوگراي تبريزي برپا شد


نمايشگاه 9 نقاش نوگراي تبريزي برپا شد

 

نمايشگاه 9 نقاش نوگراي تبريزي در مركز فرهنگي- هنري صبا، وابسته به فرهنگستان هنر برپا شد

 

نمايشگاه 9 نقاش نوگراي تبريزي در مركز فرهنگي- هنري صبا، وابسته به فرهنگستان هنر برپا شد,
به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر ،در اين نمايشگاه كه از 7 تا 26 مهرماه برگزار شد، آثار آقايان رفيع مؤتمني طباطبايي، محمد فاسونكي، محمد نوريان، بابك امجد و خانمها حسنيه زعفرانچي‌زاده، فهيمه جمال فريد، سيما حسين‌چي و هما امداديان در معرض ديد عموم قرار گرفت.

در نمايشگاه «9 نقاش نوگراي تبريز» حدود يك صد اثر به نمايش گذاشته شد كه در اين ميان 40 اثر به محمد فاسونكي و 60 اثر به هشت نقاش ديگر تعلق دارد. گفتني است محمد فاسونكي متولد 1322 تبريز و فارغ‌التحصيل رشته نقاشي و مجسمه‌سازي از دانشكده هنرهاي زيباي رم است. وي عضو انجمن نقاشان برلين و مدرس رشته‌هاي نقاشي و مجسمه‌سازي در دانشكده‌ها و هنرستانهاي كشورمان است. وي در سال 1365 و پس از دو سال اقامت در برلين به ايران بازگشت.

رفيع مؤتمني طباطبايي نيز متولد 1318 تبريز و فارغ‌التحصيل دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران است. وي علاوه برپايي نمايشگاههاي متعدد گروهي و انفرادي در ايران در يك نمايشگاه گروهي در آمريكا نيز شركت داشته است. مؤتمني طباطبايي در حال حاضر مدرس هنرستانها و دانشكده‌هاي مختلف هنري تبريز است.

كيومرث كياست در سال 1327 به دنيا آمده و در بيش از 50 نمايشگاه فردي و گروهي در كشورهاي ايران، تركيه، كره‌ جنوبي،‌ آلمان، ايتاليا، و غيره شركت كرده‌است. وي در طول سالهاي فعاليتهاي خود جوايزي چون لوح ويژه انجمن كاريكاتوريستهاي تركيه (1357)، لوح تقدير چهارمين نمايشگاه تائجون كره جنوبي (1374)، لوح تقدير ششمين و هفتمين نمايشگاه كاريكاتور اخوتسك ژاپن (1376، 1375) و ... را كسب كرده است.

محمود نوريان ديگر نقاش اين نمايشگاه، در تبريز به دنيا آمده و پس از فارغ‌ التحصيلي در رشته گرافيك، در رشته‌هاي گرافيك، نقاشي و مجسمه‌سازي فعاليت كرده است. وي در نمايشگاههايي چون دومين و سومين دوسالانه نقاشي معاصر ايران و چندين نمايشگاه گروهي ديگر شركت داشته است.

بابك امجد ديگر هنرمندي است كه آثارش به نمايش درآمد و در تبريز متولد شده است. وي فارغ‌التحصيل رشته نقاشي از دانشگاه آزاد اسلامي است و در چندين نمايشگاه انفرادي و گروهي چون نمايشگاه دوسالانه نقاشي موزه‌ هنرهاي معاصر تهران و نمايشگاه سالانه طراحي در موزه هنرهاي معاصر تهران حضور داشته است.

حسنيه زعفرانچي‌زاده نيز متولد 1346 و فارغ التحصيل رشته نقاشي از دانشگاه آزاد اسلامي است. از جمله نمايشگاههايي كه او در آن شركت كرده است مي‌توان به نمايشگاه دهه فجر سالهاي 1369، 1371و 1373 مقبره الشعراي تبريز و نمايشگاههاي گروهي روز زن سالهاي 1378و 1380 اشاره كرد.

هما امداديان بانوي ديگري است كه در سال 1355 در تبريز به دنيا آمد و در رشتة نقاشي از دانشگاه آزاد اسلامي تهران فارغ التحصيل شد. او در نمايشگاههاي انفرادي و گروهي چون نمايشگاه آثار تجسمي هنرمندان استان به مناسبت دهه فجر، نمايشگاه آثار نقاشي از دوره صفويه تا عصر حاضر در مقبره الشعرا (به مناسبت هفته ميراث فرهنگي) و نمايشگاه گروهي هنرهاي تجسمي به مناسبت روز جهاني زن در گالري بهزاد شركت داشته است.

فهيمه جمال فريد نيز در سال 1347 در تبريز به دنيا آمد و در سال 1381 از دانشگاه آزاد اسلامي تهران فارغ التحصيل شد. وي در نمايشگاه گروهي چاپ، در گالري خورشيد نيز شركت كرده است.

نقاش ديگري كه آثارش در اين نمايشگاه در معرض ديد عموم قرار مي‌گيرد، سيما حسينچي است كه در سال 1349 در مهاباد به دنيا آمد. وي فارغ‌التحصيل كارشناسي نقاشي عمومي از دانشكده هنر آزاد اسلامي و مدرس آموزشكده الزهراء(س) تبريز است. حسينچي در نمايشگاه گروهي گالري برگ تهران 1374) و نمايشگاه گروهي نگارخانه بهزاد (1381) شركت داشته است.

قابل ذكر است نمايشگاه «9 نقاش نوگراي تبريز» از 7 تا 22 مهرماه، ساعت 10 تا 20 (پنجشنبه‌ها 10 تا 14 به جز ايام تعطيل ) در مركز فرهنگي – هنري صبا، واقع در ميدان فلسطين، جنب سينما فلسطين،‌خيابان شهيد برادران مظفر، شماره 53 برقرار بود.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢ مهر ١٣٨٢ - ٠٩:٢٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1392/03/12 20:34
0
0
سلام .خانم فهیمه جمال فرید استاد ماست .خیلی دوستش داریم .واقعا تکه .خیلی ممنون از فرهنگستان خوبتون .اسم استادمون رو هم دیدیم.واقعا بهش افتخار میکنیم
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.