تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > صبا از پيش‌كسوتان عكاسي حرفه‌اي ايران در آئين بزرگداشتي تجليل كرد


صبا از پيش‌كسوتان عكاسي حرفه‌اي ايران در آئين بزرگداشتي تجليل كرد

 

مؤسسه فرهنگی-هنری صبا هم‌زمان با اولین نمایشگاه فروش آثار عکس ایران، طی مراسم بزرگداشتی از فعالیت جمعی از پیش‌کسوتان عکاسی حرفه‌ای در کشورمان تجلیل کرد.

 مؤسسه فرهنگی-هنری صبا هم‌زمان با اولین نمایشگاه فروش آثار عکس ایران، طی مراسم بزرگداشتی از فعالیت جمعی از پیش‌کسوتان عکاسی حرفه‌ای در کشورمان تجلیل کرد.


به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، هم‌زمان با اولین نمایشگاه فروش آثار (اکسپو) عکس ايران -كه در آن براي اولين بار عكاسان كشورمان در كنار هم گرد آمده‌اند تا نخستین بازار ملي عرضه و فروش آثار هنری در داخل کشور شکل گیرد- طی مراسم ویژه‌ای از جمعی از عکاسان پیش‌کسوت، نام آشنا و با سابقه ایران تجلیل شد.

در اين مراسم ابتدا محسن زارع، مديرعامل مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، طي سخناني با اشاره به اهميت اين حركت در بسترسازي و راهگشايي حمايت جدي از هنرمندان، راه اندازي و ساماندهي يك بازار هنري با الگويي ملي و اعتباري جهاني خاطرنشان كرد: «در كنار اقتصاد هنر، رويكرد و رويه پژوهشي و تخصصي خود را در حركت به سمت افق‌هاي روشن هنر هويت مدار ملي، همچنان تقويت خواهيم كرد.» وي افزود: «شكل گيري اين تجربه و استقبال بي سابقه صدها عكاس ايراني از آن، به ما نشان داد كه اگر حركتي حساب شده و با فكر و انديشه درست و برنامه ريزي و چشم انداز روشن تحقق يابد، موانع پيش رو، رفته رفته كنار مي‌روند و مسير براي اقدامات بزرگ‌تر بعدي هموار مي‌شود. اين حركت، تجربه درخشاني براي تمرين يك تفاهم، همدلي و همگرايي جمعي در ميان عكاسان حرفه‌اي كشور بود.»

در ادامه لوح تقدیر مؤسسه صبا به حسین پرتوي، نصراله کسرائیان،‌ جمشيد بايرامي، محمد فرنود، امير عبدالحسيني، اميرعلي جواديان، محسن شانديز، سيد عباس ميرهاشمي، آرمان استپانیان، مسعود زنده روح کرمانی، افشین بختیار، جهانگیر رزمی، روبرت شهبازی، ساعد نیک ذات، علیرضا کریمی صارمی، محسن محمدخانی، محسن شمس، رافی آوانسیان، جواد پورصمد، جاسم غضبان پور، محسن راستاني، افشين شاهرودي و محمدرضا بهارناز، اهدا شد. این مراسم در راستای نکوداشت هنرمندانی که جایگاه عکاسی حرفه‌ای را در ایران با پشتوانه ده‌ها سال حضور و فعاليت پيگير خود، طی چند دهه اعتبار بخشیدند برگزار گرديد.

گفتنی است اولین نمایشگاه فروش آثار عکس ایران با حضور و مشارکت عکاسان ایرانی با هدف راه اندازی و ساماندهی بازار خرید و فروش آثار هنری در سطح ملی و تبدیل روند انتقال و عرضه آثار هنرمندان ایرانی از خارج به داخل کشور و سرانجام رونق بخشی به جریان اقتصاد هنر در ایران، از آبان ماه نگارخانه‌های مجموعه صبا را میزبان و وعده‌گاه خیل کثیر عکاسان و مشتاقان این هنر و نیز متقاضیان خرید آثار عکاسان کشورمان نموده است.

 
 
 

زمان انتشار: جمعه ٦ آذر ١٣٨٧ - ٠٩:١٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.