تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > به استقبال سي امين فجر آزادي رفت


صبا،‌ با نمايش سه دهه هنر انقلاب
به استقبال سي امين فجر آزادي رفت

 

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، با همكاري بنياد شهيد انقلاب اسلامي‌با به نمايش گذاشتن دستاوردهاي سه دهه هنر تجسمي‌انقلاب، در حوزه‌هايي چون نقاشي، پوستر، عكس، حجم، هنر مفهومي، چيدمان، مولتي مديا و ... در نمايشگاه بزرگ «فجرآفرينان»، به استقبال سي امين بهار آزادي و پيروزي رفت.

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، با همكاري بنياد شهيد انقلاب اسلامي‌با به نمايش گذاشتن دستاوردهاي سه دهه هنر تجسمي‌انقلاب، در حوزه‌هايي چون نقاشي، پوستر، عكس، حجم، هنر مفهومي، چيدمان، مولتي مديا و ... در نمايشگاه بزرگ «فجرآفرينان»، به استقبال سي امين بهار آزادي و پيروزي رفت.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، این مؤسسه روز سه شنبه طي مراسمي‌با حضور شخصيت‌ها و مسئولان فرهنگي، هنرمندان ايران و كشور الجزاير و انبوه علاقه‌مندان، درب نگارخانه‌هاي خود را به روي سه دهه هنرهاي تجسمي ‌انقلاب اسلامي‌گشود و با نمايشگاه «فجرآفرينان»، به پيشواز سي امين فجر آزادي ايران رفت.

اين نمايشگاه شامل صدها اثر با موضوع انقلاب اسلامي‌در گرايش‌هايي چون نقاشي، پوستر و گرافيك، عكس، حجم، چيدمان، هنر مفهومي، ويدئو آرت، مولتي مديا، عكس و ... است. آثار ارائه شده در اين نمايشگاه ابعاد مختلفي از حماسه مجاهدات بي امان ملت ايران در سال‌هاي مبارزه با رژيم ستمشاهي و جلوه‌هايي از ايمان، آزادگي و ايثار مردم درجريان شكل گيري تا پيروزي بزرگ‌ترين انقلاب الهي قرن را به زبان هنر در انواع شاخه‌ها و گرايش‌ها، به نمايش گذاشته است. در آثار ارائه شده مي‌توان صحنه‌هايي به ياد ماندني از مقاومت مبارزان در زير شكنجه‌هاي گوناگون، حضور مردم در عرصه‌هاي انقلاب، درخشش چهره تاريخ‌ساز و محبوب رهبر نهضت و زندگي و مبارزات شخصيت‌هاي بزرگ و نام آور انقلابي را مشاهده كرد. بسياري از اين آثار براي نخستين بار به معرض نمايش گذاشته شده و در حجمي ‌وسيع، دورنمايي از سه دهه هنر انقلاب را ترسيم مي‌كند.

در آيين گشايش نمايشگاه «فجرآفرينان» دكتر دهقان، معاون رئيس جمهور و رئيس بنياد شهيد انقلاب اسلامي، محسن زارع، معاون فرهنگستان هنر و مدير عامل مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، دكتر خامه يار، معاونت فرهنگي و جمعي از هنرمندان كشورمان حضور داشتند.

در اين نمايشگاه همچنين براي نخستين بار چند مجموعه به ياد ماندني از تصاوير و اسناد تاريخ معاصر ايران از جنبش فدائيان اسلام تا حماسه فتح خرمشهر در چند جلد، مجموعه‌اي از خاطرات و اسناد شخصيت‌ها و رهبران انقلاب اسلامي‌ و مجموعه‌اي از كتب منتشر شده در سال‌هاي اخير با موضوع انقلاب عرضه شده است. از آنجا كه بخش عمده‌اي از تاريخ سه دهه هنر تجسمي ‌معاصر ايران به يكي از مهم‌ترين رخدادهاي تاريخ اين سرزمين اختصاص دارد، نمايش اين آثار با رويكردهاي متنوع و متفاوت از صدها هنرمند ايراني افزون بر آنكه سير تحول و تكامل هنر انقلاب را به صورت يك ژانر مستقل و منحصر به فرد در طول سي سال نشان مي‌دهد، مي‌تواند بخشي از كليت هنر تجسمي‌معاصر را نيز آشكار سازد. مؤسسه فرهنگي-هنري صبا هم اكنون نگارخانه‌هاي خود را با نمايشگاه «فجرآفرينان» وعده گاه تمامي ‌مشتاقان و علاقه‌مندان هنر انقلاب كرده است.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٩ بهمن ١٣٨٧ - ١١:٥٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.