تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نقاشان نوگرای 13 شهر استان خراسان رضوي ضیافت خود را در صبا آغاز کردند


نقاشان نوگرای 13 شهر استان خراسان رضوي ضیافت خود را در صبا آغاز کردند

 

با گشایش نمایشگاه نقاشان نوگرای خراسان رضوی، از سلسله نمایشگاه‌های هنر استان‌های کشورمان، کارنامه نسل جدید هنرمندان یکی از خاستگاه‌های تمدن، فرهنگ و هنر ایرانی و مهم‌ترین کانون هویت ملی این سرزمین با ارائه آخرین گرایش‌ها و رویکردهای هنر تجسمی در این منطقه، در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.


با گشایش نمایشگاه نقاشان نوگرای خراسان رضوی، از سلسله نمایشگاه‌های هنر استان‌های کشورمان، کارنامه نسل جدید هنرمندان یکی از خاستگاه‌های تمدن، فرهنگ و هنر ایرانی و مهم‌ترین کانون هویت ملی این سرزمین با ارائه آخرین گرایش‌ها و رویکردهای هنر تجسمی در این منطقه، در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، روز سه‌شنبه، سوم دي ماه آئین گشایش نمایشگاه نقاشان نوگرای استان خراسان رضوی در مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، با حضور مديركل ارشاد اسلامی خراسان رضوي و جمعی از هنرمندان، برگزار شد. اين برنامه با استقبال گسترده عمومی روبرو شد. این نمایشگاه در ادامه سلسله نمایشگاه‌های هنرمندان استان‌هاست که تاکنون هنر تجسمی مناطقی چون تبريز، کردستان، خوزستان، مازندران، اصفهان، فارس، سیستان و بلوچستان، آذربایجان، سمنان، لرستان، كرمان و قزوين، را معرفی و قابلیت‌های هنرمندان این مناطق را شناسایی كرده است. اینک نوبت به کهن‌ترین خاستگاه تمدنی و بزرگ‌ترین کانون شکل گیری فرهنگ، زبان و هویت ملی ایرانیان رسیده تا نمایندگان هنر تجسمی نوگرای خود را با آثارشان به همه معرفی و از تازه‌ترین دستاوردهای خلاقیت و جدیدترین رویکردها و گرایش‌های این هنرمندان در فرم، تکنیک، نوآوری‌های مفهومی و شیوه‌های نوین زیبایی شناسی بصری، پرده برداری کند.

نمایشگاه نقاشان نوگرای خراسان رضوی، كه شامل 176 اثر از 76 هنرمند است، جامع‌ترين مجموعه، از دستاوردهاي هنر سيزده شهر اين استان را ارائه كرده. اين نمايشگاه تنوع چشمگیر و قابل توجهی از فضاها و ساحت‌های رفتارشناسی خلاقه عناصر بصری و شکل بندی به مفاهیم جدید تجسمی، شیوه‌های تلفیقی و نیز نمایی از چگونگی تعامل و همکنشی هنر یکی از اصلی‌ترین بسترهای تکوین سنت در ایران با گرایش‌ها و فضاهای هنر مدرن و نقاشی امروز جهان را به نمایش می‌گذارد.

یادآور می‌شود مجموعه صبا، نمایشگاه‌های هنر استان‌ها را با هدف شناخت بیشتر مؤلفه‌های سنت قومی، اقلیم شناسی، فرهنگ بومی، اسطوره‌ها و آئین‌ها، نشانه شناسی تصویری و تجسمی اقوام ایرانی و آشنایی با هنرمندان نوگرای نسل جدید هر منطقه و استان کشورمان، همچنان ادامه خواهد داد.

نمایشگاه نقاشان نوگرای خراسان رضوی با ارائه چشم اندازی از تازه‌ترین دستاوردهای هنر تجسمی و نقاشی معاصر این استان به‌عنوان یکی از محوری‌ترین و متمرکزترین مناطق ایران به‌لحاظ جمعیت، شاخصه‌های فرهنگی، اعتقادی و اجتماعی، آماده بازدید عموم علاقه‌مندان خواهد بود. گفتنی است در طول برپایی نمایشگاه، صبا همچون گذشته نشست‌های پژوهشی و تحلیلی ویژه‌ای را با حضور صاحب‌نظران و استادان هنر برگزار خواهدکرد.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٤ دی ١٣٨٧ - ١٢:٠٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.