تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > صبا از فردا ميزبان نقاشي و عكس‌هاي معماري مير حسين موسوي مي‌شود


صبا از فردا ميزبان نقاشي و عكس‌هاي معماري مير حسين موسوي مي‌شود

 

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا از فردا، 26 آذرماه، با برگزاري نمايشگاهي، به مرور آثار نقاشي و عكس‌هاي معماري مير حسين موسوي مي‌پردازد


مؤسسه فرهنگي-هنري صبا از فردا، 26 آذرماه، با برگزاري نمايشگاهي، به مرور آثار نقاشي و عكس‌هاي معماري مير حسين موسوي مي‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگي-هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر، هم‌زمان با گشايش نمايشگاه‌هاي « گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران» و « نمايشگاه نقاشان نوگراي قرقيزستان»،‌ اين مجموعه از روز دوشنبه، 26 آذر، شاهد گشايش نمايشگاهي از آثار ميرسيدحسين موسوي است. اين نمايشگاه 180 اثر از آثار نقاشي و تصاوير معماري، مير حسين موسوي از سالهاي پيش از انقلاب تا كنون را دربرمي‌گيرد.

‌آثار نقاشي ميرحسين موسوي كه سابقه آن به اوائل دهه چهل باز مي‌گردد، روندي را ترسيم مي‌كند كه در آن، گرايش‌هاي آبستره، انتزاعي و هنرمفهومي با بهره از تكنيك‌هاي متنوعي چون كولاژ و‌ رنگ روغن، تجلي يك روح سنتي و نشانه شناسي حكمت، معنا و سنت‌هاي فرهنگي و معرفتي شرقي را در قالب‌هاي مدرن به نمايش مي‌گذارد. قابل ذكر است تا كنون نقاشي‌هاي اين هنرمند، در موزه هنرهاي معاصر تهران در سال 1369 و در فرهنگ‌سراي نياوران درسال 1379 به نمايش گذاشته شده.

نمايشگاه عكس‌هاي آثار معماري اين هنرمند، كه يكي از مهم‌ترين وجوه كارنامه هنري و حرفه‌اي او در مدت چهل سال فعاليت است، شامل معماري بناهاي شركت آب اصفهان،‌ كانون توحيد، مسجد سلمان فارسي ریاست جمهوری، بقعه شهداي هفتاد و دوتن در بهشت زهرا، ساختمان مركز تحقيقات استراتژيك، مجمع تشخيص مصلحت نظام، دانشگاه شاهد و.. است که توسط كامران عدل، عكاسي شده است. عدل که خود دانش آموخته معماری و دارای سابقه حرفه‌ای عکاسی است، کوشیده تا در تصاویر مذکور، زوایای متنوعی از ارائه فرم‌هاي زيبايي شناختي متنوع، نقش‌مايه‌ها و اسلوب‌هاي معماري،‌ بهره‌گيري از عناصر و آرايه‌هاي هنرهاي سنتي و معماري كهن و اصيل اسلامي، ايراني -که از مشخصه‌های معماری این هنرمند و گرایش‌های خاص او است- را در اين آثار به نمایش بگذارد.

گفتني است اين نمايشگاه، در ادامه سلسله نمايشگاه‌هاي «مروري برآثار استادان» است که تاکنون در این مؤسسه برگزار شده است.

نمايشگاه مروري بر آثار هنري (‌نقاشي و معماري)‌ مير حسين موسوي روز دوشنبه 26 آذر ماه، رأس ساعت 17 ، در نگارخانه خيال مؤسسه فرهنگي- هنري صبا گشايش خواهد يافت.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٨٦ - ١٠:٣١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.