تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > کارگاه فهم خانه آماده برگزاري شد


کارگاه فهم خانه آماده برگزاري شد

 

دبيرخانه نخستين کارگاه «فهم خانه» با اعلام تعداد آثار رسيده در بخش‌هاي مختلف، خبر از مراحل نهايي آماده‌سازي اين همايش و کارگاه هنري داد.

 دبيرخانه نخستين کارگاه «فهم خانه» با اعلام تعداد آثار رسيده در بخش‌هاي مختلف، خبر از مراحل نهايي آماده‌سازي اين همايش و کارگاه هنري داد.


به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، دبيرخانه اولين کارگاه «فهم خانه» با اعلام تعداد آثار راه يافته شامل عکس، نوشته و طرح در 3 بخش زيبايي، آرمان و طبيعت اعلام کرد هيئت داوران مرکب از دکتر مهدي حجت، دکتر ناديه ايماني، دکتر محمدرضا رحيم‌زاده و دکتر مهرداد قيومي بيد‌هندي، کار گزينش و انتخاب آثار را جهت راهيابي و ارائه در کارگاه به پايان رسانده‌اند و مراحل نهايي جهت آماده‌سازي و برگزاري اين کارگاه انجام شده است. اين دبيرخانه همچنين برنامه نشست‌هاي کارگاه را بدين شرح اعلام کرد:

— خانه و ادبيات: نغمه ثميني، هوشنگ مرادي کرماني، مصطفي مستور
— خانه و هنر: امير اثباتي، ابراهيم حقيقي، جاسم غضبانپور
— خانه و سينما: شادمهر راستين، کيانوش عياري، رضا ميرکريمي، فرشاد خدائيان
—خانه و شهر: (نشست اول): جهانشاه پاکزاد، محمدرضا حائري، حميدرضا سپهري، محمود رضا قانعي (نشست دوم): زهرا اهري، سيدمحسن حبيبي، عباس فرح زنوزي و حميدرضا سپهري.
همچنين در سه روز کارگاه، 10 فيلم کوتاه با موضوع خانه و زندگي نمايش داده مي‌شود. اولين کارگاه فهم خانه با هدف شناسايي و تحليل جايگاه خانه در بستر فرهنگ، تاريخ، سنت‌ها و آئين‌ها، آداب و رسوم قومي و مدنيت و اقليم‌شناسي ايراني از نظرهاي مختلف پژوهشي و شناخت «خانه» به‌عنوان اصلي‌ترين رکن انتقال و تداوم سنت‌هاي فرهنگي اين سرزمين در طول تاريخ در روزهاي 16 تا 18 آذر ماه با همکاري فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي و مرکز رويدادهاي معماري ايران، در مؤسسه فرهنگي-هنري صبا برگزار مي‌شود.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٨ آذر ١٣٨٨ - ٠٨:٣٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.