تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > آغاز نمايش و فروش برترين آثار عكاسان ايران


آغاز نمايش و فروش برترين آثار عكاسان ايران

 

نمايش و فروش آثار هنرمندان عکاس ايران، از دوشنبه 5 تير در نگارخانه هاي آينه و خيال شرقي آغاز مي‌شود.نمايش و فروش آثار هنرمندان عکاس ايران، از دوشنبه 5 تير در نگارخانه هاي آينه و خيال شرقي آغاز مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، نمايشگاه «عکس صبا» عرصه نمايش و فروش آثار هنرمندان عکاس ايراني است که تمامي آثار در آن به صورت «مجموعه» ارائه شده است.

محمد غفوري، شهريار توکلي و مهدي مقيم نژاد اعضاي هيات انتخاب اين نمايشگاه بودند. اين هيات در آستانه گشايش اين نمايشگاه بيانيه خود را منتشر کرد. در اين بيانيه آمده است:« آنچه که در ارزش‌گذاري آثارهنري بيش ازهمه بر آن تاکيد مي‌شود منحصر به فرد بودن آن است. هنرمند جدي همواره مي‌کوشد تا يگانه باشد و امضاي شخصي خودش را بيابد. رسيدن به اين جايگاه، آن هم با دوربين عکاسي که کاربري آن بسيار سهل و ممتنع است، دستاورد آساني نيست. قطعا براي شناخت درست يک هنرمند نمي‌توان به سياق مسابقات غير حرفه‌اي معمول، به اثر منفردي از او بسنده کرد. شايد گاه تک اثري از يک هنرمند، خصلت نماي آثارش باشد، اما راه يافتن به دنياي خاص او راهي جز دقيق شدن در مجموعه آثارش ندارد. به همين دليل رصد کردن هنر و هنرمند جدي و نيز آشنا شدن با نقطه نظرهاي مکتوب او در قالب بيانيه شخصي،به معناي در نظر گرفتن پروژه اي است که او بيان آنچه مي خواهد، بر ميگزيند.»

هيات انتخاب عکس صبا بدون آنکه بر گونه خاصي از انواع مختلف عکاسي نظر داشته باشد، تلاش نمود تا وراي هر ملاحظه كاري، اولويت را بر استمرار و جديت کاري، خلاقيت و نگاه شخصي هنرمند قرار دهد.

اين هيات اعلام کرد: « عکس صبا عليرغم تمام کمبودها و جاي خالي بسياري هنرمندان، تلاشي است براي ارائه چشم‌اندازي از عکاسي جدي ايران، گونه‌اي از عکاسي تعريف شده و هدفمند. اميدواريم که در نوبت‌هاي آتي با صرف زمان بيشتر جهت آماده سازي و مشارکت بيشتر هنرمندان و مدعيان اين رسانه، عکس صبا بتواند محملي براي بازتاب کامل‌تر عکاسي روز ايران باشد.»

علاقه مندان مي توانند براي بازديد از اين نمايشگاه به خيابان ولي عصر(عج)، خيابان طالقاني ، خيابان شهيد برادران مظفر، شماره ۱۲۵ مراجعه كنند.


 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٥ تير ١٣٩١ - ١١:٠٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1391/04/26 0:55
0
0
به نظرم آثار ارایه شده هم از نظر محتوا و هم از نظر کیفیت خیلی خوبه و کمتر شبیه اون دیده شده
کاربر مهمان
1391/04/07 11:6
0
0
خيلي خوب هست كه آثار هنرمندان جوان ديده شود و مهم تر اينكه براي فروش نيز بستري فراهم باشد.هنوز موفق به ديدن آثار نشدم اما اميدوارم اين گونه فضا ها هميشه پايدار و بر قرار باشند.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.