تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > دومين دوسالانه بين المللي پوستر جهان اسلام رخداد جهاني


دومين دوسالانه بين المللي پوستر جهان اسلام رخداد جهاني

 

نشست خبري دومين دوسالانه پوستر جهان اسلام در آستانه گشايش اين دوسالانه بين المللي با حضورشمارزيادي از خبرنگاران، نمايندگان رسانه ها و مطبوعات كشوردرمؤسسه فرهنگي هنري صبا برگزار شد.

نشست خبري دومين دوسالانه پوستر جهان اسلام در آستانه گشايش اين دوسالانه بين‌المللي با حضورشمار زيادي از خبرنگاران، نمايندگان رسانه‌ها و مطبوعات كشور در مؤسسه فرهنگي هنري صبا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، در آستانه گشايش دومين دوسالانه بين المللي پوستر جهان اسلام و برگزاري اين رخداد مهم و جريانساز فرهنگي و هنري در ايران و جوامع اسلامي كه با حضور 38 كشور جهان برگزار خواهد شد. اين موسسه نشست خبري و مطبوعاتي را با حضور دكتر حبيب اله صادقي دبیر دومين دوسالانه پوستر جهان اسلام، خانم محبوبه پلنگي رئیس دبيرخانه دائمي جهان اسلام و مهدي مهديان مدير اجرائي دومين دوسالانه برگزار كرد.

در اين نشست كه با شركت شمار زيادي از خبرنگاران رسانه ها و مطبوعات كشور برگزار شد، ابتدا آقاي دکتر حبيب اله صادقي اين دوسالانه را ثمره تجلي يك انديشه راهبردي و طراحي نرم افزاري براي پوشش خلاقيتهاي هنري در بخش ملي و فرهنگ جهاني با رويكرد تمدن ساز و معرفت آفرين اسلامي شمرد و تاكيد كرد : خنثي كردن تلاشها و تبليغاتي كه دشمنان براي ارائه چهره اي ناموجه و دروغين از حقيقت اسلام با کلیه ابزارها و امکانات خود به کار گرفته اند، نیاز به یک همت بزرگ و کار علمی و پژوهشی و شناخت حوزه های اثرگذاری و جریان سازی دارد تا این باورمندي و فراگيري را نه فقط در حوزه گرافيك و پوستر كه در تمامي حوزه هاي علمي و پژوهشي تحقق بخشيم. وي افزود دومين دوسالانه نسبت به دوره اول در سطحي بسيار چشمگيرتر و موفق تر برگزار مي شود. وي همچنين در اين نشست خبر از برپائي منتخبي از آثار اين دوسالانه در 5 كشور حوزه تمدني جهان اسلام و دو كشور اروپائي (آلمان و فرانسه) داد كه با رايزني ها و برنامه ريزي هاي گسترده و هماهنگي با دفاتر فرهنگي ، سفارتخانه ها و رايزنان ايران در اين كشور ها انجام خواهد شد.

در ادامه خانم محبوبه پلنگي رئيس دبير خانه دائمي دوسالانه هاي جهان اسلام از راه اندازي دبيرخانه دائمي و نيز برگزاري دوسالانه بين المللي عكس جهان اسلام پس از دوسالانه پوستر در سالجاری خبر داد.

در پایان مهدی مهدیان ضمن گزارشی از مراحل شکل گیری نمایشگاه به انتخاب و آماده سازي آثار اعلام كرد در اين دوسالانه 741 طراح پوستر شركت كردند كه از اين ميان 637 نفر از ايران و 104 نفر نيز را ديگر كشورها بوده اند. وي گفت: مجموعه آثار ارسالي شامل 2024 اثر بوده كه از اين ميان 400 اثر براي نمايشگاه انتخاب شده است و به نمایش در می آید. وي با بيان اين كه آثار ارسال شده در 4 بخش پيامبر اعظم، فرهنگي اجتماعي، فلسطين و نام آوران جهان اسلام طبقه بندي و تفكيك شده اعلام كرد: در بخش پيامبر اعظم 24 اثر، در بخش فرهنگي اجتماعي 186 اثر، در بخش فلسطين 71 اثر و در بخش نام آوران و مشاهير جهان اسلام 52 اثر و 67 اثر در بخش جنبی با موضوعات فرهنگی اجتماعی انتخاب شده و به نمايش در خواهد آمد. وي خاطر نشان كرد آثار هر بخش به طور مجزا داوري شده و جوايزي به آن تعلق خواهد گرفت و هيأت داوران مركب از هيات انتخاب آثار به اضافه 3 داور خارجي ظرف هفته آينده متعاقباً معرفي خواهند شد.

گفتني است دومين دوسالانه پوستر جهان اسلام روز دوشنبه در مؤسسه فرهنگي هنري صبا گشايش مي يابد.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١ ارديبهشت ١٣٨٦ - ١٠:٣٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.