تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > صبا بر بال امواج فيروزه اي «خليج فارس»


صبا بر بال امواج فيروزه اي «خليج فارس»

 

همزمان با روز ملي خليج فارس، مؤسسه فرهنگي هنري صبا ميزبان نمايشگاه عكسهاي دريايي ايران با حضور 112 هنرمند كشورمان خواهد بود.

همزمان با روز ملي خليج فارس، مؤسسه فرهنگي هنري صبا ميزبان نمايشگاه عكس‌هاي دريايي ايران با حضور 112 هنرمند كشورمان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، همزمان با « روز ملي خليج فارس » نمايشگاه عكس‌هاي دريايي ايران شامل تصاويري از عكاسان كشورمان با موضوع دريا در اين موسسه برگزار مي شود.

اين نمايشگاه شامل 166 عكس از 112 هنرمند مي باشد که در 4 بخش: بندر و كشتي ، طبيعت و محيط زيست و دريا ، انسان و دريا و نيز بخش آزاد (با موضوع دریا) برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه جلوۀ پرشور و غرورانگیزی از نگاه عکاسان به خلیج فارس، این بستر موج خیز و زایندۀ هویت ملی ایرانیان را در متن تلاش‌ها، تحرکات و تبلیغات کشورهای عربی و قدرت‌های جهانی نسبت به این قطعه پرافتخار از تاریخ و جغرافیای کشورمان ارائه نموده است.

عكس‌هاي به نمايش در آمده از 7 استان ساحلی ایران (خوزستان ، سيستان و بلوچستان ، بوشهر ، گلستان ، گيلان ، مازندران و هرمزگان ) بوده و جلوه هايي بديع از زيبايي هاي طبيعي دريا، پيوند زندگي بومي و اجتماعي با دريا، شگفتي‌هاي زيست محيطي دريا و ارائه خلاقيت‌هاي حرفه اي عكاسان از نمادهاي بصري چشمگير اين بستر نيلگون و نگين فيروزه فام بركت، زايش و حيات را از دريچه دوربین‌های اين هنرمندان به نمايش مي گذارد، از باور عاشقانه نمایشگاه عکس‌های دریایی سند زنده ای عکاسان ایرانی به «خلیج فارس» در پیوند با آرمان جاوید مردم این سرزمین خواهد بود.

اين نمايشگاه از روز دهم ارديبهشت ماه سالجاری در مؤسسه فرهنگي هنري صبا پذيراي عموم علاقمندان خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٨٦ - ١٠:١٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.