تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > كارگاه هنر مقاومت در سال هاي آينده تداوم خواهد داشت


كارگاه هنر مقاومت در سال هاي آينده تداوم خواهد داشت

 

دكتر حبيب الله صادقي، مديركل هنرهاي تجسمي‌وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، با اشاره به تاثيرات وسيع اولين كارگاه هنر مقاومت « خط، رنگ، حضور»، در فضاي هنري امروز ايران، خبر از گسترش دامنه فعاليت‌هاي اين كارگاه و تداوم آن در سال‌هاي آينده داد.

 دكتر حبيب الله صادقي، مديركل هنرهاي تجسمي‌وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، با اشاره به تاثيرات وسيع اولين كارگاه هنر مقاومت « خط، رنگ، حضور»، در فضاي هنري امروز ايران، خبر از گسترش دامنه فعاليت‌هاي اين كارگاه و تداوم آن در سال‌هاي آينده داد.


به گزارش روابط عمومي‌موزه هنرهاي معاصر فلسطين، وابسته به فرهنگستان هنر، دكتر حبيب الله صادقي، رئيس موزه هنرهاي معاصر تهران و مدير كل مركز توسعه هنرهاي تجسمي‌كه عضو هيئت داوران اولين كارگاه هنري مقاومت نيز است، برپائي اين كارگاه را در نخستين تجربه خود، محور پيوند،‌ تعامل و هم انديشي هنرمندان داخل كشور و افقي براي گردهم آمدن تمامي‌هنرمندان عدالت‌خواه و آرمان‌گراي جهان دانست.

وي با بيان تأثيرات مثبت و فراگير اين حركت در اولين قدم خود كه با استقبال و مشاركت قابل توجهي از سوي هنرمندان- از پيش‌كسوتان تا جوانان- در داخل كشور مواجه شد، خاطر نشان كرد: «نمايشگاه آثار برگزيده كارگاه هنر مقاومت، به همت فرهنگستان هنر و موزه هنرهاي معاصر فلسطين و با همكاري وزارت فرهنگ و ارشاد و بنياد شهيد، هم‌زمان با دوسالانه نقاشي، در مؤسسه صبا برگزار مي‌شود. اين كارگاه از جمله كارهاي جدي و مشترك بين اين نهادها بوده و اين جدي‌ترين حركت در راستاي تبيين و ترويج انديشه مقاومت در هنرهاي تجسمي‌است.»

وي درباره تداوم اين حركت در آينده گفت: «نياز اصلي ما اين است كه موضوع مقاومت را جاري كنيم و آن را از انحصار عوامل عيني و محدود در آورديم و راهي به شكل گيري حوزه انديشه و معرفت مقاومت از رهگذر اين كارگاه بزنيم. اين حركت، كاري بسيار اساسي و به غايت گسترده است و مجال و منظري مي‌آفريند كه آرمان‌خواهي،‌ عدالت‌جويي،‌ دين مداري و طيف وسيعي از ارزش‌هاي انساني، در يك گستره وسيع و جهاني، حضور يابند.»

وي افزود: «مقاومت را در اشكال و ابعاد متنوع و وسيعي در اين حركت مطرح خواهيم كرد، از جمله مقاومت دروني، مقاومت ذهني و انديشه اي و معرفتي. در نهايت هدف ما توسعه دايره مفهومي‌و بسط معناي مقاومت به‌عنوان عامل وحدت، هويت و هم‌گرايي جوامع اسلامي‌و انساني است.» وي گفت: «اين كار را در سال‌هاي آينده، به‌صورت دروني و عميق‌تر دنبال مي‌كنيم و هر سال، به‌طور جدي، اين كارگاه برگزار خواهد شد. به طوري كه براي سال آينده از هم اكنون در پي معرفي شوراي علمي‌هستيم تا كاري آرماني‌تر،‌ فاخرتر و ماندگارتر، در خور اين نام، ارائه دهيم.»

گفتني است كه نمايشگاه كارگاه هنر مقاومت «خط، رنگ، حضور»، هم‌زمان با هفتمين دوسالانه نقاشي، 20 بهمن ماه ، در نگارخانه ملي ايران، مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، گشايش مي‌يابد.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٦ بهمن ١٣٨٦ - ١٢:٥٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.