تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > «سازواره هاي» شرقي - ايراني شجاع الدين شهابي در صبا


«سازواره هاي» شرقي - ايراني شجاع الدين شهابي در صبا

 

نگارخانه خيال مؤسسه صبا جلوه‌گاه ده سازواره چوبي از تازه‌ترين ساخته‌هاي استاد شجاع الدين شهابي، هنرمند پيش‌كسوت و مجسمه ساز معاصر ايران است.

نگارخانه خيال مؤسسه صبا جلوه‌گاه ده سازواره چوبي از تازه‌ترين ساخته‌هاي استاد شجاع الدين شهابي، هنرمند پيش‌كسوت و مجسمه ساز معاصر ايران است.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی-هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، نگارخانه لرزاده اين مؤسسه از امروز، ميزبان نمايشگاهي از تازه‌ترين آثارحجم استاد شجاع الدين شهابي، هنرمند در هنرهاي تجسمي و مجسمه سازي معاصر ايران با عنوان « سازواره هاي ايراني» است. اين نمايشگاه شامل ده اثر حجمي « سازواره» چوبي از ساخته‌هاي هنرمند طي دو سال اخير (1386 و 1387) بوده و در آن غلبه حس و فضاي شرقي و شهودي و تسلط ساختاري كاملاً ايراني به چشم مي‌خورد. آثار ياد شده داراي فرم آزاد بوده و همچون ديگر آثار سازنده خود، شيوه‌اي ابداعي و منحصر به فرد را در خود نمود مي‌دهد. «سازواره‌ها» ادامه رويكردي است كه شهابي در تلفيق سنت‌هاي هنري ايران با اصول و تعريف آثار حجمي مدرن، طي چنددهه اخيرداشته وكوشيده تا خود، رويكردي منحصر به فرد وتجربه گرايانه را درآثارش دنبال كند.

شجاع الدين شهابي با سابقه بيش از پنجاه سال فعاليت هنري در حوزه‌هاي نقاشي و حجم، نمايشگاه‌هاي متعددي را در سراسر جهان، از آسيا تا آمريكا، برگزار كرده است. او همچنين پايه گذاري مؤسسه كارگاه هنر با 53 سال پيشينه به همراه تدريس در دانشگاه‌هاي داخلي و خارجي را در كارنامه خود دارد. شجاع الدين شهابي داور چندين دوره از دوسالانه‌ها و مسابقات هنري در ايران بوده است. آثار حجم استاد شهابي با عنوان «سازواره هاي ايراني» از امروز يكشنبه 13 ارديبهشت در مؤسسه فرهنگي-هنري صبا با حضور استادان، هنرمندان وعموم علاقه‌مندان گشايش خواهد يافت.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٨٨ - ١٢:٣٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.