تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > پرده گشايي از 25 سال پوستر ايران در صبا


پرده گشايي از 25 سال پوستر ايران در صبا

 

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا با ارائه شاخص‌ترين پوسترهاي تئاتر ايران طي 25 سال پس از انقلاب، به كارنامه اين هنر در ايران مي‌پردازد. به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، اين مؤسسه با نمايشگاه «25 سال پوستر تئاتر ايران»، هم‌زمان با بيست و ششمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر، كارنامه اين هنر در ايران را در نگارخانه لرزاده، به نمايش خواهدگذاشت.

 
مؤسسه فرهنگي-هنري صبا با ارائه شاخص‌ترين پوسترهاي تئاتر ايران طي 25 سال پس از انقلاب، به كارنامه اين هنر در ايران مي‌پردازد.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، اين مؤسسه با نمايشگاه «25 سال پوستر تئاتر ايران»، هم‌زمان با بيست و ششمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر، كارنامه اين هنر در ايران را در نگارخانه لرزاده، به نمايش خواهدگذاشت.

اين نمايشگاه شامل آثاري از 52 هنرمند است كه از ميان نزديك به هشتصد پوستر، انتخاب و جمع‌آوري شده است. آثار فوق از مراكزي همچون مركز هنرهاي نمايشي، ‌تئاتر شهر، ‌بنياد ايران شناسي، ‌كميته انجمن صنفي طراحان گرافيك، كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان و همچنين آرشيو و مجموعه‌هاي شخصي هنرمندان گرافيك و تئاتر ايران، تهيه و براي ارائه در نمايشگاه، جمع آوري شده است.

در اين نمايشگاه كه در دو بخش مرور و مسابقه برگزار مي‌شود، بسياري از آثار شاخص پوستر و گرافيك، در عرصه تئاتر، براي اولين بار در كشور، به نمايش گذاشته‌خواهدشد.

آثار شاخصي از هنرمنداني همچون مرتضي مميز، آيدين آغداشلو، ابراهيم حقيقي، صادق بريراني، ساعد مشكي، قباد شيوا، رضا عابديني، يوريك كريم مسيحي، فرزاد اديبي و... در اين نمايشگاه ارائه خواهند شد. اين نمايشگاه كه روز 16 بهمن، رأس ساعت 17، در مؤسسه فرهنگي-هنري صبا گشايش مي‌يابد، تا 16 اسفند، آماده بازديد علاقه‌مندان خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٥ بهمن ١٣٨٦ - ١٠:٥٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.