تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نمايشگاه « خط، ‌رنگ،‌ حضور» برگزار مي شود


نمايشگاه « خط، ‌رنگ،‌ حضور» برگزار مي شود

 

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا با نمايشگاه «خط، رنگ،‌ حضور» كه شامل آثار منتخب اولين كارگاه هنر مقاومت است آيينه‌اي از مشاركت جمعي طيف وسيعي از هنرمندان كشورمان را در تجلي هنر، فرهنگ و انديشه مقاومت ارائه كرده است.

 
مؤسسه فرهنگي-هنري صبا با نمايشگاه «خط، رنگ،‌ حضور» كه شامل آثار منتخب اولين كارگاه هنر مقاومت است آيينه‌اي از مشاركت جمعي طيف وسيعي از هنرمندان كشورمان را در تجلي هنر، فرهنگ و انديشه مقاومت ارائه كرده است.

به گزارش روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر فلسطين، وابسته به فرهنگستان هنر، نمايشگاه «خط، ‌رنگ، حضور» آثار هنرمنداني را كه در كارگاه هنر مقاومت، طي دو روز، در موزه هنرهاي معاصر فلسطين ،‌ محوطه اطراف و خيابان برادران شهيد مظفر، به‌طور زنده و با حضور انبوهي از مردم بازديد كننده و علاقه‌مند آفريده و ارائه كرده بودند را به معرض نمايش گذاشته است. اين آثار طي دو روز توسط هنرمنداني از چند نسل، در اشكال و شيوه‌هاي گوناگون و با وسعت مفاهيم و تنوع ارزش‌هاي بصري و در تكنيك‌هاي مختلفي چون رنگ روغن، كلاژ، تركيب مواد و ... خلق و اجرا شده است. در اين نمايشگاه پيش‌كسوتان هنر مقاومت و انقلاب، همچون استاد احمد اسفندياري، حبيب الله آيت اللهي، حبيب الله صادقي، ‌غلامعلي طاهري، كاظم چليپا، حسين خسروجردي، ‌مصطفي گودرزي، ايرج اسكندري و .... در كنار جوان‌ترين هنرمندان به‌صورت جمعي و در فضايي زنده، پرنشاط و سرشار از شور، انرژي، همگرايي و تعامل، كه براي عموم مردم بازديدكننده به‌شدت جالب توجه بود، قرار گرفته و تجارب خود را به آنان منتقل كردند. نمايشگاه «خط ، رنگ، حضور» هم اينك منتخب آثاري را ارائه مي‌كند كه طي اين دو روز و در كارگاه هنر مقاومت توليد شده است.

گفتني است كارگاه هنر مقاومت در سال آينده قرار است به‌صورت بين المللي و با مشاركت فراگير هنرمنداني از مليت‌ها و كشورهاي مختلف برگزار شود و هنر مقاومت، ابعاد، ارزش‌ها و مضامين مختلف آن را در فرهنگ‌ها و قوميت‌هاي ديگر دنيا، تبديل به يك روند زنده، مستمر و در وسعتي جهاني و فرا منطقه‌اي سازد. در اين عرصه هنرمندان جهان اسلام نيز پيشتاز و نماينده هويت معنوي، تاريخي و فرهنگي انديشه بزرگ « مقاومت اسلامي» و ترسيم آن در هنر خواهند بود.

نمايشگاه «خط، رنگ، حضور» هم‌زمان با هفتمين دوسالانه ملي نقاشي معاصر ايران، در مؤسسه فرهنگي-هنري صبا تا پايان اسفند، ميزبان علاقه‌مندان خواهد بود

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢٨ اسفند ١٣٨٦ - ١٣:٠٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.