تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نمايشگاه تصويرسازي و تايپوگرافي‌هاي «وحيد هروي» را با مضمون «ني‌نامه»


نمايشگاه تصويرسازي و تايپوگرافي‌هاي «وحيد هروي» را با مضمون «ني‌نامه»

 

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر در استقبال از ايام معراج جان شيداي سرحلقة صاحبدلان و واصلان، مولاي روم «جلال‌الدين محمد مولوي» اين مجموعه از روز يكشنبه هشتم آذر ماه ميزبان نمايشگاهي است كه روايتگر ني‌نامه شيدايي و شوريدگي و درد فراق اين قله بلند عرفان و سخنوري پارسي به زبان هنرهاي «تصويرگري» و «تايپوگرافي – حروف‌نگاري» خواهد بود.

 به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر در استقبال از ايام معراج جان شيداي سرحلقة صاحبدلان و واصلان، مولاي روم «جلال‌الدين محمد مولوي» اين مجموعه از روز يكشنبه هشتم آذر ماه ميزبان نمايشگاهي است كه روايتگر ني‌نامه شيدايي و شوريدگي و درد فراق اين قله بلند عرفان و سخنوري پارسي به زبان هنرهاي «تصويرگري» و «تايپوگرافي – حروف‌نگاري» خواهد بود. اين نمايشگاه كه شامل 18 اثر مي‌باشد مضمون محوري رجوع انسان به اصل خويش در «ني‌نامه» مولانا را براي نخستين بار و به شكل نوين با شيوة عكاسي از تصوير و تلفيق با حروف‌نگاري و تايپوگرافي اشعار در قالب پوستر عرضه مي‌كند. «وحيد هروي» هنرمند جوان با فعاليت در رشته‌هاي نقاشي، عكاسي و گرافيك تا كنون شش نمايشگاه از آثار خود بصورت انفرادي برگزار كرده و در نمايشگاههاي گروهي حجم، نقاشي و گرافيك نيز بصورت پيوسته حضور داشته است. روايت خلاق اين هنرمند از «ني‌نامه» مولانا در مجموعه صبا تا پايان هفته جاري ميزبان عموم علاقمندان خواهد بود.

در نمايشگاهي ديگر در اين مؤسسه، نقاشيهاي شهرناز منفرد از روز يكشنبه هشتم آذر ماه جاري تا پايان اين هفته ميزبان عموم علافمندان خواهد بود. اين نمايشگاه شامل 18 اثر نقاشي روي بوم با تكنيك آكروليك است كه با سبك انتزاعي، آبستره و ذهني پديد آمده است. اين هنرمند پيش از اين دو نمايشگاه انفرادي در گالريهاي آناهيتا و والي برگزار كرده و همچنين در چندين نمايشگاه گروهي از جمله جشنواره تجسمي تجلي احساس در فرهنگسراي نياوران گالري آريا، فرهنگسراي بهمن و ... شركت داشته است.

علاقمندان مي‌توانند تا 12 آذر ماه از ساعت 10 صبح الي 19 براي بازديد از اين آثار به مؤسسه فرهنگي هنري صبا (نگارخانه لرزاده) مراجعه نمايند

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١٤ آذر ١٣٨٨ - ١١:٠٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.