تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > اولين دوسالانه بين المللي عكس جهان اسلام


اولين دوسالانه بين المللي عكس جهان اسلام

 

اولين دوسالانه بين‏المللی عکس جهان اسلام با طراحی و سياست‌گذاری فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی در مؤسسه فرهنگي-هنري صبا برگزار مي‌شود.

اولين دوسالانه بين‏المللی عکس جهان اسلام با طراحی و سياست‌گذاری فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی در مؤسسه فرهنگي-هنري صبا برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، اين نمايشگاه با هدف ايجاد جريانی گسترده و فراگير در عرصه عکس جهان اسلام، شناسايی هنرمندان عکاس مسلمان يا علاقه‌مند به ثبت جلوه‏های حيات فردی و جمعی جوامع اسلامی در سراسر دنيا، برگزارمي‌شود. همچنين با برگزاري اين نمايشگاه تشکيل آرشيو بزرگ و بانک اطلاعاتی جامع عکس و زمينه سازی تبادل تجربيات و انتقال افکار عکاسان جهان اسلام به يکديگر در نخستين گام عملی خود با موضوع «خانواده مسلمان» قدم به عرصه مي‌نهد. اين انتخاب از آن جهت صورت گرفت که در جوامع اسلامی «خانواده» مهم‌ترين، و بنيادي‌ترين خاستگاه و ركن و بستر انتقال و توسعه فرهنگ، تجربه، تعليم و تربيت، اخلاق و ارزش‌هاي اجتماعی و اصلی‌ترين نهاد جمعی محسوب می شود.
همان‌گونه که پيش‌بينی می‌شد اولين دوسالانه با ساماندهی و مديريت مطلوب، طراحی و تعيين دورنمايی مشخص و برنامه‌ای بلندمدت، با استقبال بی سابقه عکاسان از سراسر جهان روبرو شد که برای نخستين تجربه، موفقيتی دور از انتظار به شمار می‌رود. حضور چهل کشور دنيا در اين گردهمايی، افزون بر آنکه بر شکوه و اعتبار اين دوسالانه می افزايد، سطح انتظار و توقع ما را نيز از آن بالاتر می برد و همت و مسئوليت پذيری و انديشه ورزی مضاعفی می طلبد تا جايگاه آن را به سطح موردنظر ارتقاء بخشيم.

از اين چهل کشور مجموعاً 6150 اثر به دبيرخانه دوسالانه ارسال شد. هيئت انتخاب آثار، به بررسی تمامی آثار پرداخت و 150 تک عکس و 31 مجموعه عکس را برای راهيابی به نمايشگاه برگزيد.

نمايشگاه اولين دوسالانه بين‌المللی عکس جهان اسلام روز دوشنبه 16 ارديبهشت رأس ساعت 17 با حضور مسئولان فرهنگی-هنری و هنرمندان کشورمان و نيز عکاسان خارجی در مؤسسه فرهنگی-هنری صبا گشايش خواهد يافت. همچنين روز 18 ارديبهشت ماه مراسم سخنرانی و نشستي با حضور ميهمانان خارجی دوسالانه در محل دانشگاه هنر برگزار خواهد شد. مؤسسه صبا در طول برپايی نمايشگاه دوسالانه، همايش‌ها و ميزگردهای تخصصی و پژوهشی خود را نيز با بحث و گفتگو درخصوص ابعاد مختلف عکاسی جهان اسلام برپا می‌کند.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٨٧ - ١١:١٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.