تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > اعلام جوايز برگزيدگان اولين نمايشگاه (خط ، رنگ ، حضور)


اعلام جوايز برگزيدگان اولين نمايشگاه (خط ، رنگ ، حضور)

 

در مراسم اختتاميه نمايشگاه «خط، رنگ، حضور» كه در سينما تك موزه هنرهاي معاصر تهران برگزار شد، هيئت داوران نفرات برگزيده را معرفي و جوايز ويژه خود را به آنان اهدا كردند.


در مراسم اختتاميه نمايشگاه «خط، رنگ، حضور» كه در سينما تك موزه هنرهاي معاصر تهران برگزار شد، هيئت داوران نفرات برگزيده را معرفي و جوايز ويژه خود را به آنان اهدا كردند.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، در مراسم اختتاميه اولين كارگاه هنري مقاومت با عنوان «خط،‌ رنگ، حضور»، هيئت داوران اين كارگاه، لوح افتخار، ‌لوح تقدير و جوايز ويژه را به نفرات برگزيده اهدا كردند. نمايشگاه منتخب آثار ارائه شده در اين كارگاه هم‌زمان با هفتمين دوسالانه ملي «نقاشي معاصر ايران» در مؤسسه فرهنگي-هنري صبا گشايش يافت.

در اين مراسم ابتدا هيئت داوران كارگاه هنر مقاومت، معيارهاي انتخاب و معرفي آثار برگزيده را كه شامل: خلاقيت، احساس و بيان فردي هنرمند، در خصوص مقاومت و توجه به فضا، قالب و نمادهاي تصويري و تكيه بر هويت نقاشي ايراني است، بيان كردند و سپس نفرات برگزيده را در دو بخش نقاشي و طراحي، معرفي و جوايز ويژه اي به آنان اهدا كردند. هيئت داوران اين كارگاه متشكل از آيدين آغداشلو، حبيب الله آيت اللهي، حسين خسروجردي، حبيب الله صادقي و غلامعلي طاهري بود.

لوح افتخار موزه هنرهاي معاصر فلسطين و شش سكه بهار آزادي، در بخش نقاشي به صديقه سلمان، احمد وكيلي و بهنام كامراني و دربخش طراحي به محمد رضا اسلام پرست، تعلق گرفت. همچنين ده نفر از هنرمندان در دو بخش طراحي و نقاشي، لوح تقدير و يك سكه بهار آزادي دريافت كردند. اسامي اين هنرمندان عبارت است از: سارا ابري، راحله برخورداري، احمد خليلي فرد، حسن رزم خواه، محمود سمندريان، رضوان صادق زاده، جواد نوبهار، هيمن نسيمي، حميدرضا يراق چي و طاسين عواطفي.

گفتني است كارگاه هنر مقاومت كه نخسيتن نمايشگاه آثار منتخب آن در موسسه صبا برگزار شد، در ادامه كار خود تبديل به يك عرصه بين المللي با حضور هنرمندان سراسر جهان با هدف استمرار روح مقاومت در بيان هنري و گسترش ابعاد فرهنگ مقاومت خواهد شد.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٣١ فروردين ١٣٨٧ - ١٢:٠٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.