تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > خط‌ نگاره‌هاي ايراني با نام «حضرت دوست» در نگارخانه صبا


خط‌ نگاره‌هاي ايراني با نام «حضرت دوست» در نگارخانه صبا

 

مجموعه صبا بار ديگر تجلياتي تازه و بديع از خطوط ايراني را با نگاهي نوآورانه بروايت قلم دو هنرمند خوشنويس ايراني در حضور استادان و برجستگان اين هنر رونمايي كرد.

مجموعه صبا بار ديگر تجلياتي تازه و بديع از خطوط ايراني را با نگاهي نوآورانه بروايت قلم دو هنرمند خوشنويس ايراني در حضور استادان و برجستگان اين هنر رونمايي كرد.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر اين مجموعه در ادامه رويكرد خود به هنر خوشنويسي اصيل ايراني و گرايش‌هاي خلاقه و ابداعي و رويكردهاي نوآورانه به سنت و ميراث كهن اين هنر اين بار ميزبان نمايشگاهي از خط نگاره‌هاي سپيده اشرفي و عباس سيف‌آبادي با عنوان «حضرت دوست» گرديده است. اين دو هنرمند جوان، با ارائه خط سفيد كه ريشه در خط كرشمه دارد و با الهام از خطوط قديمي چون كوفي، ثلث و تكامل آن پرداخت و تركيبي نوين از اين دو خط ارائه كردند كه مُبدع آن استاد احمد آريامنش بوده است. اين دو هنرمند تا كنون در بيش از 20 نمايشگاه گروهي، ورك‌شاپ (كارگاه هنري) در فرهنگسراي تهران، خانه هنرمندان ايران، فرهنگستان هنر (مؤسسه فرهنگي هنري صبا)، دانشگاه‌هاي اميركبير، علوم و تحقيقات، دانشگاه فردوسي مشهد، حرم مطهر حضرت ثامن‌الحجج (عليه‌الصلوات والسلام)، شركت داشته‌اند. نمايشگاه حاضر كه رويكردي نوين به خط سفيد و خط كرشمه مي‌باشد با گشايش خود از 20 تا 24 دي ماه ميزبان عموم علاقمندان اين هنر فاخر ملي خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢٠ دی ١٣٨٨ - ١٠:٢٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.