تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > صبا ميزبان يکي از سفيران نقاشي ايران شد


صبا ميزبان يکي از سفيران نقاشي ايران شد

 

با گشايش نمايشگاه آثار نقاشي مري زماني (موسارز) مجموعه صبا با حضور چهره‌هاي بين‌المللي ميزبان يکي از نقاشان نوگراي ايران شد.


با گشايش نمايشگاه آثار نقاشي مري زماني (موسارز) مجموعه صبا با حضور چهره‌هاي بين‌المللي ميزبان يکي از نقاشان نوگراي ايران شد.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، عصر شنبه نگارخانه لرزاده به‌روي آثار يکي از شناخته‌شده‌ترين و مطرح‌ترين هنرمندان چندرسانه‌اي ايران در سطح بين‌المللي، گشوده شد. صبا با اين حركت يکي از درخشان‌ترين جلوه‌هاي جهاني شدن نقاشي نوگراي معاصر ايران را در حضور تمامي علاقه‌مندان و اهالي اين هنر رونمايي کرد.

آثار اين هنرمند که عمدتاً تلفيقي از گرايش‌هاي اکسپرسيو، سوررئال و واقع‌گراست، دربرگيرنده مفاهيم عميق و متعالي انساني، ستايشگر عشق، خردورزي، صلح و انسان‌دوستي و نشانگر جنايات و بي‌رحمي‌هاي ضدبشري است. تخصص اين هنرمند در روان‌شناسي، موجب شده تا در آثار وي لايه‌هاي ژرف روان‌شناسانه و نزديک شدن به عمق روحيات، ذهنيت‌ها و ابعاد دروني شگفت انساني و نمايش تضادها، پيچيدگي‌ها و تناقض‌هاي روان‌شناختي انسان‌ها جلوه‌اي بارز و خاص يابد.

وي تا کنون ده‌ها نمايشگاه در داخل و خارج از کشور برگزار كرده و عوايد فروش بيشتر اين آثار به مصارف خيريه‌اي چون کمک به زلزله‌زدگان بم، حمايت از کودکان سرطاني و ... اختصاص يافته است. مري زماني (موسارز) بجز نقاشي، که در آن از همه شاخص‌تر شده تا کنون چند مجموعه شعر را به زبان‌هاي ژاپني و فارسي منتشر كرده و ذوق وي در ادب عرفاني، حافظ‌شناسي و تصوف، جلوه‌هاي درخشاني در اشعار وي يافته است.

اين هنرمند طي سال‌ها اقامت در ژاپن، به‌طرزي عميق با حکمت و آئين‌هاي شرق دور پيوند يافته و شعرها و هايکوواره‌هاي ژاپني او مورد استقبال بسيار وسيعي در ژاپن قرار گرفته است. تا کنون چندين مجموعه شعر از او به زبان‌هايي چون انگليسي، ژاپني، نروژي و ... ترجمه و در سراسر دنيا انتشار يافته است. يادآور مي‌شود تا کنون کشورهايي چون امريکا، چين، ژاپن، فيليپين، نروژ، سوئد، دانمارک، فرانسه، انگلستان، اسپانيا، هندوستان و ... ميزبان آثار وي بوده‌اند.

نمايشگاه نقاشي‌هاي مري زماني در نگارخانه لرزاده مجموعه صبا تا 28 آبان ماه ميزبان عموم علاقه‌مندان خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٥ آبان ١٣٨٨ - ٠٩:١٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.