تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نقاشي‌خط‌هاي غلامرضا فيروزي در صبا به نمايش درآمد


نقاشي‌خط‌هاي غلامرضا فيروزي در صبا به نمايش درآمد

 

نمايشگاه نقاشي‌خط‌هاي غلامرضا فيروزي، عضو انجمن خوشنويسان و چهره برجسته و صاحب شيوه نقاشي‌خط ايران، در صبا آماده بازديد علاقه‌مندان اين هنر شد.

نمايشگاه نقاشي‌خط‌هاي غلامرضا فيروزي، عضو انجمن خوشنويسان و چهره برجسته و صاحب شيوه نقاشي‌خط ايران، در صبا آماده بازديد علاقه‌مندان اين هنر شد.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، نمايشگاه آثار نقاشي‌خط غلامرضا فيروزي، روز گذشته در مجموعه صبا با حضور استادان و چهره‌هاي برجسته و صاحب‌نام خوشنويسي و ادبيات فارسي و عموم علاقه‌مندان گشايش يافت. در اين مراسم که با حضور هنرمندان خوشنويسي همراه بود، از چهل اثر نقاشي‌خط اين هنرمند باسابقه پرده‌برداري شد.

غلامرضا فيروزي عضو و مدرس انجمن خوشنويسان بوده و فعاليت خود را از سال 1355 با نقاشي و از سال 1360 با خوشنويسي آغاز کرده است. او طي اين سال‌ها موفق به کسب امتيازات و عناوين برگزيده و برتر جشنواره‌هاي داخلي و خارجي شده است از جمله کسب عنوان برگزيده در کنگره خوشنويسان معاصر، گردهمايي خوشنويسان معاصر، اولين و سومين جشنواره خوشنويسي جهان اسلام، چهارمين جشنواره طريق جاويد، پرسش مهر، نمايشگاه عاشورا و ... همچنين او در اولين نمايشگاه هنرمندان ايراني در لندن، ژنو و ... حضور داشته است. اين هنرمند که کتابت کامل ديوان حافظ را در کارنامه هنري خود دارد، شيوه خاصي در نقاشي‌خط به خود اختصاص داده است. او جهش‌هاي آزاد روحي و خلاقيت ذهن و ذوق را در حس و حالتي مجرد و انتزاعي و نبودن هيچ طرح و ترسيم قبلي و از پيش تعيين‌شده و بر اساس لحظه و بداهه، در خوشنويسي‌ها و نقاشي‌خط‌هاي خويش تجسم مي‌بخشد.

نقاشي‌خط‌هاي غلامرضا فيروزي تا شنبه 30 آبان ماه ميزبان عموم بازديدکنندگان خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٦ آبان ١٣٨٨ - ١١:٠٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.