تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > روايتي عکاسانه از طبيعت کردستان


روايتي عکاسانه از طبيعت کردستان

 

نگارخانه لرزاده مجموعه صبا ميزبان نمايشگاهي از آثار اسعد گازراني است. اين نمايشگاه روايتي چشم‌نواز از طبيعت، معماري، فرهنگ و آداب و رسوم خطه کردستان، از منظر هنر عکاسي، ارائه مي‌کند.

نگارخانه لرزاده مجموعه صبا ميزبان نمايشگاهي از آثار اسعد گازراني است. اين نمايشگاه روايتي چشم‌نواز از طبيعت، معماري، فرهنگ و آداب و رسوم خطه کردستان، از منظر هنر عکاسي، ارائه مي‌کند.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، نگارخانه لرزاده اين مجموعه ميزبان نمايشگاهي از عکس‌هاي اسعد گازراني، هنرمند عکاس خواهد‌بود. اين هنرمند حاصل چندين سال مشاهدات خود از کردستان، زيبائي‌هاي طبيعت و جلوه‌هاي اقليمي، فرهنگ قومي و آداب و رسوم اجتماعي و معماري کهن و اصالت‌هاي اين ديار از دريچة هنر عکاسي را به علاقه‌مندان عرضه کرده‌است.

اسعد گازراني عکاس جوان سنندجي با فعاليت پيگير در سال‌هاي اخير به تأسيس گالري عکس «سنه دژ» پرداخته. او همچنين با فعاليت در زمينه پژوهش و تهيه و نشر کارت‌پستال و مناظر کردستان و گردآوري عکس‌هاي قديم سنندج، به صورت تحقيق ميداني و کتابخانه‌اي اقدام کرده است. برگزاري نمايشگاه انفرادي با عنوان «عکس‌هاي قديم سنندج» طي سال‌هاي 1379 تا 1387 و نيز دو نمايشگاه انفرادي با عنوان «با کوهستان» كه شامل مضامين طبيعت، معماري، اجتماعي و ... است، از ديگر فعاليت هاي اين هنرمند است. او هم‌اکنون به‌صورت گسترده حاصل تحقيقات خود را در زمينه پيشينه تاريخي و فرهنگي سنندج و کردستان جمع‌آوري کرده و قرار است آن‌را به‌صورت مجموعه‌اي نفيس به انتشار رساند. نمايشگاه تازه‌ترين آثار اين هنرمند در مجموعه صبا حاصل چند سال تلاش و سياحت مکاشفه‌وار او در گوشه گوشه سرزمين پر رمز و راز کردستان و جلوه‌هاي طبيعت آن در تمامي فصل‌ها است که در هر لحظه اين روايت، کوله‌باري از خاطره و تجربه، شادي و اندوه و لحظه‌هاي سرشار از شوق و کنجکاوي او براي يافتن اين رازهاي پنهان در دل اين طبيعت افسانه‌اي است.

نمايشگاه مناظر کردستان روز يكشنبه 3 خرداد ماه در مجموعه فرهنگي-هنري صبا، نگارخانه لرزاده با حضور عموم علاقه‌مندان گشايش يافته و به‌مدت يک‌هفته ميزبان و پذيراي بازديدکنندگان خواهد‌بود.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٦ خرداد ١٣٨٨ - ١٥:٠٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.