• شنبه ٢٦ خرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > بررسی تاریخ گرافیک در سینمای ایران در مجموعه نقش جهان


بررسی تاریخ گرافیک در سینمای ایران در مجموعه نقش جهان

 

دومین نشست از سلسله نشست‌های پژوهشی تاریخ سینمای ایران در مجموعه هنرپژوهی نقش جهان برگزار می‌شود.

دومین نشست از سلسله نشست‌های پژوهشی تاریخ سینمای ایران در مجموعه هنرپژوهی نقش جهان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، در ادامه مجموعه نشست‌های پژوهشی تاریخ سینمای ایران، که با همکاری معاونت توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی و معاونت فرهنگی و هنری فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، علی بختیاری به بحث و بررسی درباره «تاریخ گرافیک در سینمای ایران» می‌پردازد.

این نشست‌ دوشنبه 20 آبان‌ 1398، ساعت 16، در مرکز هنرپژوهی نقش جهان برگزار می‌شود و محمدرضا مقدسیان، مجری و منتقد سینما، اجرای آن‌ را بر عهده دارد.

در چکیده پژوهش تاریخ گرافیک در سینمای ایران آمده است: مطالعه در زمینه فرهنگ و هنر عامه و عامه‌پسند، امروزه از مهم‌ترین رشته‌های مطالعاتی است که می‌تواند پایه و اساسی برای مطالعات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی قرار گیرد. تاریخ سینمای عامه‌پسند ایران، چه پیش از وقوع انقلاب اسلامی و چه پس از وقوع آن، هنوز در شاخه‌های مختلف مورد غفلت مطالعاتی است... . این مطالعه تلاشی برای تنظیم تاریخی چندرشته‌ای و خطی از تولید گرافیک فیلم (سردر، تبلیغات، پوستر و گرافیک ارائه موسیقی فیلم) در ایران است... .

علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این نشست، دوشنبه 20 آبان 1398، ساعت 16، به مرکز هنرپژوهی نقش جهان به نشانی خیابان ولیعصر، ضلع جنوب‌غربی پارک ساعی، شماره 2169، مراجعه کنند.

پوستر کامل این برنامه را اینجا ببینید.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ١٩ آبان ١٣٩٨ - ١٤:٠٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;