• شنبه ٢٦ خرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > شمایل‌نگاری صور نجومی در آثار هنراسلامی در نمایشگاه کتاب


شمایل‌نگاری صور نجومی در آثار هنراسلامی در نمایشگاه کتاب

 

مجموعه مقالات شمایل‌نگاری صور نجومی در آثار هنر اسلامی، در سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، غرفه موسسه متن تقدیم پژوهشگران حوزه هنر می‌شود.

مجموعه مقالات شمایلنگاری صور نجومی در آثار هنر اسلامی، در سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، غرفه موسسه متن تقدیم پژوهشگران حوزه هنر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، شمایلنگاری صور نجومی در آثار هنر اسلامی، مشتمل بر چهار مقاله و یک کاتالوگ است که با ترجمه طاهر رضازاده و مریم خسروشاهی، به تازگی منتشر شده است.

در پیش‌گفتار این کتاب به قلم طاهر رضازاده، گردآورنده مقالات آمده است: «پژوهش‌های مرتبط با صورت‌های نجومی به کاررفته در آثار هنراسلامی بخش قابل‌توجهی از مطالعات آکادمیک هنر اسلامی را به خود اختصاص می‌دهد.  این پژوهش‌ها تقریبا هم‌زمان با شکل‌گیری مباحث علمی هنراسلامی در اوایل قرن بیستم میلادی در مجامع دانشگاهی اروپایی و بعدا امریکایی آغاز شده و طی دهه‌های مختلف قرن گذشته و در طول دهه‌های آغازین قرن حاضر ادامه و گسترش یافته است.»

کتاب شمایل‌نگاری صور نجومی در آثار هنر اسلامی، با شمارگان 500 نسخه در 292 صفحه و بهای 60 هزار تومان برای نخستین بار در نمایشگاه کتاب، عرضه می‌شود.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢٥ فروردين ١٣٩٨ - ١١:٠٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;