• شنبه ١٢ اسفند ١٤٠٢
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > اظهارات يك هنرمند نقاش درباره «ايران من»


اظهارات يك هنرمند نقاش درباره «ايران من»

 

رضا بانگيز استاد و هنرمند پيشكسوت نقاشي، عكس‌هاي نمايشگاه «‌ايران من» را جلوه‌هايي فداكارانه و تاثيرگذار از زنان ايران دانست.رضا بانگيز استاد و هنرمند پيشكسوت نقاشي، عكس‌هاي نمايشگاه «‌ايران من» را جلوه‌هايي فداكارانه و تاثيرگذار از زنان ايران دانست.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، او در گفتگويي كوتاه، نظر خود را درباره اين نمايشگاه اين گونه بيان كرد: «عكس‌هايي كه در مجموعه نقش جهان مشاهده كردم، به دليل نوع معماري سنتي اين ساختمان، در بدو ورود، احساس خوشايندي را در فرد ايجاد مي‌كند. ماهيت و موضوع غالب عكس‌هاي اين نمايشگاه درباره اقوام مختلف ايراني است. در بخشي از اين عكس ها زنان ايراني مشغول كار به تصوير كشيده شده‌اند كه بسيار تاثيرگذار است و فداكاري و همت زنان ايراني را به خوبي نمايش مي‌دهد.»

او در ادامه درباره ي رنگ سياه كه براي ديوارهاي گالري جهان استفاده شده بود، گفت: «رنگ سياه كه عنصري از كارهاي من هم در نقاشي است، يك وجه تاريخي دارد و ايده جديدي بود كه براي ديوارهاي اين گالري در نظر گرفته شده است. همچنين باعث شده جلوه رنگ آميزي عكس هاي اين نمايشگاه بهتر نمايان شود.»

نمايشگاه عكس «ايران من»، مجموعه عكس‌هايي از بهمن كاظمي، با موضوع پوشاك و اقوام ايراني است. اين نمايشگاه دوشنبه 24 مهر با حضور جمعي از هنرمندان، استادان و علاقه‌مندان هنري در مركز هنرپژوهي نقش جهان، وابسته به فرهنگستان هنر، هم زمان با افتتاح نگارخانه«جهان» در اين مركز گشايش يافت و تا پايان ماه جاري پذيراي بازديد كنندگان خواهد بود.


 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٦ مهر ١٣٩١ - ١٤:٣١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;