• شنبه ١٢ اسفند ١٤٠٢
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > افتتاح نمایشگاه "مرثيه قلم" بر بوم


افتتاح نمایشگاه "مرثيه قلم" بر بوم

 

هم زمان با ايام سوگواري سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع)،نمايشگاه گروهي نقاشي-خط "مرثيه قلم" در موزه هنرهاي معاصر فلسطين افتتاح شد.

هم زمان با ايام سوگواري سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع)،نمايشگاه گروهي نقاشي-خط "مرثيه قلم" در موزه هنرهاي معاصر فلسطين افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر،"مرثيه قلم"عنوان نمايشگاه گروهي ازهنرمندان جوان است كه با استفاده از تكنيك هاي مختلف نقاشي و خط و تلفيق آن با يكديگر به خلق آثار در نوع خود بديعي دست زده اند.
در اين نمايشگاه بيش از 40 اثر از8 .هنرمند با مضامين مذهبي و نگاه ويژه به عاشورا ،با استفاده ازخطوط نسخ،نستعليق،شكسته،معلاوهمچنين گرايش هاي نوين خوشنويسي با تلفيق رنگ و روغن،اكريليك،آبرنگ و...به نمايش درآمده ست.
آثارنقاشي-خط با تكنيك هاي مختلف و در ابعاد متفاوت از 30 در 40 تا 1 در 2 متر به تصوير كشيده شده اندكه باعث ايجاد تنوع و تكثر خوبي در نمايشگاه شده ست.
همچنين در تعدادي از تابلو ها ازتركيب خطوط سنتي و فضاي مدرن به اجراي نو ومنحصر به فردي در نقاشي خط ايراني رسيده ست كه قابل توجه است.
مجید رستگار، حشمت نوروزی، محمد مهدی میرزایی، روح‌اله حسین‌زاده، جابر علیرضایی،‌ مهدی بحرینی، ابوالفضل حامدی و مهدی حسین‌زاده و...تعدادي از هنرمنداني هستند كه آثارشان در اين نمايشگاه به نمايش در آمده ست.
نمايش آثار اين هنرمندان تا 11 آذر ماه جاري در موزه هنر هاي معاصر فلسطين در میدان فلسطین، خیابان شهید برادران مظفر، تقاطع خیابان بزرگمهر، شماره 74 ادامه دارد.
علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌‌توانند«شنبه تا چهارشنبه» ساعت 10 تا 17 و روزهای پنجشنبه ساعت 10 تا 15،به نشانی مراجعه نمایند.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٢ - ١١:٣٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;