• شنبه ١٢ اسفند ١٤٠٢
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > موزه هنرهاي معاصر فلسطين مستقل شد


به دستور رياست فرهنگستان هنر
موزه هنرهاي معاصر فلسطين مستقل شد

 

به پيشنهاد رئيس فرهنگستان هنر طرح استقلال موزه هنرهاي معاصر فلسطين مورد بررسي قرار گرفت و استقلال اين موزه به تصويب رسيد.

 

به پيشنهاد رئيس فرهنگستان هنر طرح استقلال موزه هنرهاي معاصر فلسطين مورد بررسي قرار گرفت و استقلال اين موزه به تصويب رسيد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، علي معلم دامغاني، رئيس فرهنگستان هنر، ضمن انتصاب و ابقاء حكم محبوبه پلنگي به عنوان رئيس موزه هنرهاي معاصر فلسطين و مركز بين‌المللي هنر معاصر جهان اسلام، طرح بررسي استقلال اين موزه را در دستور كار فرهنگستان هنر قرار داد. وي در بخشي از نامه‌ خود، خطاب به بهمن نامورمطلق، دبير اين فرهنگستان، با اشاره به گنجينه آثار دفاع مقدس و هنر پايداري از كشورهاي جهان اسلام كه در اين موزه موجود است، مأموريت تشكيل هيئت امناء و برگزاري جلسه در اين خصوص را به ايشان واگذار كرد.

در پي اين پيشنهاد، جلسه‌اي در خصوص استقلال موزه هنرهاي معاصر فلسطين و مركز بين‌المللي هنر معاصر جهان اسلام با حضور مسئولان فرهنگستان و هيئت امناء برگزار و طرح استقلال موزه به تصويب رسيد.

موزه هنرهاي معاصر فلسطين كه در سال 1384 گشايش يافته ، ويژه نمايشگاه‌هاي هنر مقاومت و پايداري است و به عنوان مركز بين المللي هنر جهان اسلام فعاليت مي‌كند و دبيرخانه دوسالانه‌هاي جهان اسلام نيز در اين موزه قرار دارد. موزه هنرهاي معاصر فلسطين و جهان اسلام در ضلع جنوب غربي تقاطع خيابان مظفر و بزرگمهر واقع شده است و زير نظر فرهنگستان هنر فعاليت مي‌كند.

 
 
 

زمان انتشار: پنج شنبه ٢٧ اسفند ١٣٨٨ - ١٢:٢٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;