• شنبه ١٢ اسفند ١٤٠٢
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > نمايشگاه آثار هنرمند مسلمان فرانسوي گشايش يافت


با حضور پيش‌کسوتان نقاشي
نمايشگاه آثار هنرمند مسلمان فرانسوي گشايش يافت

 

با حضور جمعي از پيش‌کسوتان نقاشي ايران، موزه هنرهاي معاصر فلسطين ميزبان نمايشگاه آثار عبدالناصر سلمان، نقاش برجسته مسلمان و شيعه فرانسوي شد که به تجلياتي از هنر اديان پرداخته است.

با حضور جمعي از پيش‌کسوتان نقاشي ايران، موزه هنرهاي معاصر فلسطين ميزبان نمايشگاه آثار عبدالناصر سلمان، نقاش برجسته مسلمان و شيعه فرانسوي شد که به تجلياتي از هنر اديان پرداخته است.

به گزارش روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر فلسطين، وابسته به مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، روز سه‌شنبه، هفدهم آذرماه، موزه هنرهاي معاصر فلسطين نمايشگاه نقاشي‌هاي عبدالناصر سلمان، هنرمندي که به اسلام و آئين تشيع گرويده در حضور صاحب ناماني چون استاد محمود جوادي‌پور، استاد احمد اسفندياري، رضا بانگيز و دکتر حبيب‌الله صادقي افتتاح کرد. اين هنرمند آثار خود را جلوه‌اي از سير باطني و تکامل معنوي انسان در امتداد مسير توحيدي دعوت انبيا دانست و گفت: «به دنبال مکاشفه حقيقت و حق از وراي نقش و رنگ هستم. وي هدف از ارائه آثار خود با مضمون هنر اديان، هنر قدسي و هنر معنوي را در موزه فلسطين، امتداد يک حرکت کلي عنوان کرد و گفت: «در آثارم نه ايدئولوژيک فکر مي‌کنم و نه به دنبال القاء يک فکر خاص بوده‌ام؛ بلکه مي‌خواهم تنها حق را شهود و مکاشفه کنم.» عبدالناصر سلمان اظهار داشت: «نتيجه همه اين 29 تابلو شامل نقاشي روي بوم و اتودهاي دستي، تجلي سير باطني جهاد انسان با نفس و پيوند آن با دعوت و هجرت و جهاد انبياء الهي و امتداد اين مسير تا عاشوراست.» وي با ذکر سه مرحله آثار خود خاطرنشان کرد: «مرحله اول آثار به شناخت عمومي مي‌پردازد، مرحله دوم پيامبران که فهم دروني و معنويت باطني را ترسيم مي‌کنند و مرحله سوم مستقيماً به ائمه اطهار با فضايي شهودي و معنوي اختصاص دارد. اين سه يک مجموعه کامل را مي‌سازند.» وي افزود: «کار من ادامه هنر اديان در مکتب‌هايي چون بيزانس، گوتيک، نقاشي کليسايي و... نيست. هنر مقدس از ابتداي خلقت انسان با فطرت او عجين بوده و اگر من بخواهم با کارم يک ايدئولوژي را تبليغ کنم يا فکر و بينش خاصي را القا کنم، اين هنر ديني نيست. من به‌دنبال يک حقيقت، يک لحظه ويک جلوه ازتجليات روحي ومعنوي درنقاشي‌هايم هستم ومعتقدم بايد چيرگي حق وغلبه نور را برظلمت نشان داد. هر کس جوياي نور باشد خود اين مسير را پيدا مي‌کند وگرنه رفتن با نيتي خاص و انگيزه‌اي از پيش تعيين شده مانع از شکوفايي بينش و حکمت معنوي در اثر هنري خواهد شد.»

گفتني است نمايشگاه آثار عبدالناصر سلمان هنرمند مسلمان و شيعه فرانسوي تا چهارم دي ماه در موزه هنرهاي معاصر فلسطين، آماده بازديد علاقه‌مندان است.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٣ آذر ١٣٨٨ - ١٠:٠١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;