• شنبه ١٢ اسفند ١٤٠٢
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > کاوه افرائي با باد صبا


کاوه افرائي با باد صبا

 

موزه هنرهاي معاصر فلسطين از روز چهارشنبه، ششم آبان، با گشايش نمايشگاه « باد صبا » جستاري در نمودهاي بديع خط معلي و پيوند آن با نقوش سنتي در شيوه‌هاي ترکيبي جديد را از «کاوه افرائي» به نمايش مي‌گذارد.

 موزه هنرهاي معاصر فلسطين از روز چهارشنبه، ششم آبان، با گشايش نمايشگاه «باد صبا» جستاري در نمودهاي بديع خط معلي و پيوند آن با نقوش سنتي در شيوه‌هاي ترکيبي جديد را از «کاوه افرائي» به نمايش مي‌گذارد.


به گزارش روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر فلسطين،‌وابسته به مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، اين موزه روز چهارشنبه ششم آبان ماه در حضور هنرمندان و علاقه‌مندان، نمايشگاه «باد صبا» شامل آثار کاوه افرائي هنرمند خوشنويس، را افتتاح خواهد کرد. اين نمايشگاه شامل 24 اثر در قالب چيدمان و ترکيب حرف بسم‌الله (به‌خط استاد حميد عجمي) است که بر اساس الگوي اصلي، بازآفريني خطوط ترکيبي و در فضاي رايانه‌اي شکل گرفته است. مرغان بسم‌‌الله که در اين آثار مشاهده مي‌شود براي اولين بار بر خلاف نقاشي‌خط، کاملاً برگرفته از خطوط و حاصل ترکيب خط بدون هيچ عنصر اضافي در آن است. همچنين هنرمند در فضاسازي آثار خود از شمسه و نقوش و آرايه‌هاي سنتي هنر ايراني به شيوه‌اي جديد استفاده کرده است.

نمايشگاه « باد صبا » نگاهي ديگر به استمرار و تکامل خط معلي در جلوه‌هاي ترکيبي و آزمودن شيوه‌اي ابداعي در تلفيق با نقوش را به علاقه‌مندان اين خط ارائه خواهد کرد. اين نمايشگاه روز چهارشنبه 6 آبان رأس ساعت 17 با حضور عموم علاقه‌مندان در موزه هنرهاي معاصر فلسطين گشايش مي‌يابد.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٦ آبان ١٣٨٨ - ١٠:٤٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج




اخبار
;