• سه شنبه ٠٢ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > بازدید رئیس و کارشناسان کتابخانه فرهنگستان هنر از کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران


در راستای بسط تعاملات بین‌کتابخانه‌ای صورت گرفت
بازدید رئیس و کارشناسان کتابخانه فرهنگستان هنر از کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران

 

در دیدار مدیران کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر و کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران راهکارهای تعامل و همکاری بین دو کتابخانه برای بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های طرفین بررسی شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، در راستای بسط تعاملات بین‌کتابخانه‌ای، اسماعیل پناهی، رئیس کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر، به همراه مسؤلان بخش‌های مختلف این کتابخانه، روز دوشنبه، ۱۴ آذر ۱۴۰۱، از بخش‌های مختلف کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران بازدید کردند.

در آغاز، نشستی با حضور ملیحه دُرخوش، معاون فنی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران، و رئیس و کارشناسان کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر برپا شد و طرفین در خصوص تحولات و چالش‌های پیش روی کتابخانه‌ها در ارائه خدمات تخصصی به گفت‌وگو نشستند. نخست، پناهی با بیان تاریخچه مختصری از شکل‌گیری کتابخانه فرهنگستان هنر و امکانات و توانمندی‌های موجود، تمایل این کتابخانه را برای تبادل دانش و تجربه با کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران اعلام کرد.

در ادامه، دُرخوش با مروری بر فعالیت‌های کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران گزارشی از تحولات اخیر این کتابخانه به‌ویژه در زمینه مدیریت یکپارچه‌سازی پایگاه‌های اسناد و منابع و تدوین خط مشی فعالیت کتابخانه مرکزی و کتابخانه‌های دانشکده‌ها ارائه داد. سپس طرفین به بررسی و رایزنی در خصوص موضوعات و چالش‌های مشترک در ارائه خدمات کتابداری، نظیر نرم‌افزارهای مدیریت کتابخانه و کتابداری، مسائل حقوقی تأسیس و فعالیت کتابخانه دیجیتال، انتظارات جدید اعضا و پژوهشگران، استانداردهای نام‌گذاری و فهرست‌نویسی اسناد و آرشیو، پرداختند.

همچنین، راهکارهای تعامل و همکاری بین این دو کتابخانه برای بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های طرفین، به‌ویژه در زمینه انجام طرح‌های مشترک، آموزش، مبادله منابع و ایجاد زمینه مناسب برای استفاده اعضای طرفین از منابع دو مرکز علمی، در قالب تفاهم‌نامه همکاری مشترک، بررسی شد.

در ادامه، اعضای جلسه از بخش‌های مختلف کتابخانه مرکزی، نظیر بخش سازمان‌دهی و فهرست‌نویسی، تالار نفیس و تالار مطالعات ایران‌شناسی، و آشنایی با روند فعالیت این بخش‌ها بازدید کردند. در این بازدید، خانم‌ها نرگس خانی، ناهید صفری، زینب قدیانی و غزاله مظفری و آقای ابوالفضل بهجت از فرهنگستان هنر حضور داشتند.

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١٩ آذر ١٤٠١ - ١٤:٣٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;