• سه شنبه ٠٢ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > افزایش منابع پژوهشی و ساعات خدمات‌رسانی کتابخانه تخصصی فرهنگستان هنر


افزایش منابع پژوهشی و ساعات خدمات‌رسانی کتابخانه تخصصی فرهنگستان هنر

 

کتابخانه تخصصی فرهنگستان هنر، ساعات کاری خود را از آبان ماه 1397 افزایش می‌دهد.

کتابخانه تخصصی فرهنگستان هنر، ساعات کاری خود را از آبان ماه 1397 افزایش می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر، در پی بازنگری در ساختار اداری و فعالیت‌های بخش‌های مختلف این فرهنگستان، از کتابخانه تخصصی این مجموعه بازدید کرد و به ارائه دیدگاه‌ها و نظرات خود درخصوص ارتقاء و بهبود کیفیت خدمات این کتابخانه برای استفاده بهینه کاربران پرداخت.

در این نشست که کیوان رحیمی، دبیر فرهنگستان هنر، علی تقوی، معاون پژوهشی، مسعود ناصری، مدیر کل امورهنری و رزا ضرابی، رئیس کتابخانة تخصصی هنر این فرهنگستان نیز حضور داشتند، در مرحلة نخست، نسبت به افزایش ساعات کاری کتابخانه از 14:30 به 16:30، تسهیل شرایط عضویت علاقه‌مندان و پژوهشگران حوزة هنر و تکمیل نشریات تخصصی هنر تصمیم‌گیری شد.

همچنین فراهم آوردن مقدمات ایجاد پایگاه دیجیتال برای منابع مکتوب، دیداری و شنیداری (با توجه به حقوق مالکیت مادی و معنوی آثار) و افزودن و در دسترس قرار دادن نسخه دیجیتال تولیدات فرهنگستان هنر برای پژوهشگران در دستور کار قرار گرفت.

تشکیل شورای علمی برای بازنگری منابع کتابخانه‌ای، به منظور ارتقاء کیفیت و تامین نیازها و خواست کاربران، از جمله مباحث دیگری بود که در این نشست پیرامون آن بحث و تبادل نظر شد.

كتابخانه تخصصي فرهنگستان هنر يكي از بزرگ‌ترين‌كتابخانه‌هاي تخصصي هنر در ايران است كه در سال 1380 زیرنظر معاونت علمي‌ــ‌پژوهشي فرهنگستان هنر با هدف ارائه خدمات کتابخانه‌ای به جامعه هنرپژوهی و هنرمندان تأسيس شد. این كتابخانه، نخستین کتابخانة مجهز به نرم‌افزار کتابخانه‌ای سیمرغ و فناوری نوین RFID است.

منابع اطلاعاتي کتابخانه شامل كتاب، مجله، روزنامه، مقاله، پايان‌نامه، منابع ديداري و شنيداري و منابع ديجيتالي و الكترونيكي در حوزه هنر و علوم انساني مرتبط با هنر است. این مجموعه 29406 عنوان کتاب فارسی، 40735 عنوان کتاب لاتین، 603 عنوان پایان‌نامه فارسی، 136 عنوان پایان‌نامه لاتین، 524 عنوان نشریه فارسی، 209 عنوان نشریه لاتین، 1023 عنوان لوح فشرده فارسی و ... را در بر‌می‌گیرد.

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢٩ مهر ١٣٩٧ - ١٣:١٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;