• پنج شنبه ٣١ خرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > كارگاه عكاس پيشكسوت براي هنرمندان نوجوان


كارگاه عكاس پيشكسوت براي هنرمندان نوجوان

 

در پنجمين روز برگزاری نمايشگاه عكس‌‌هاي تجربي 50 هنرآموز در صبا، «نصراله كسرائيان» دومين كارگاه «هنر در بستر زندگي» را براي نوجوانان برگزار مي‌كند.


در پنجمين روز برگزاری نمايشگاه عكس‌‌هاي تجربي 50 هنرآموز در صبا، «نصراله كسرائيان» چهره پيشكسوت و نام آشناي عكاسي كشورمان دومين كارگاه «هنر در بستر زندگي» را براي نوجوانان برگزار مي‌كند.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين كارگاه در پنجمين روز نمايشگاه عكس «هنر در بستر زندگي» و در قالب پروژه‌اي با همين عنوان برگزار خواهد شد كه به همت موسسه پژوهشي «كودكان دنيا» با هدف گسترش شيوه‌هاي تازه دريافت هنري در بستر زندگي و تجربه‌هاي روزمره كودكان و نوجوانان ايراني از سال 1384 تاكنون استمرار داشته است.

نمايشگاه نخست اين پروژه سال گذشته در دو بخش نقاشي و حجم در خانه هنرمندان ايران برگزار شده بود. برپايي اين كارگاه با مديريت چهره‌هاي صاحب سبك و شناخته شده در عكاسي ايران با حضور كودكان و نوجوانان هنرجو و در آغاز راه خود،‌ فرصتي براي پيوند نگاهي حرفه‌اي با تمرين و تجربه نسل نو خواهد بود.

استاد «نصراله كسرائيان» عكاس باسابقه ايراني است که عكس‌هاي او از طبيعت و زادبوم كشورمان در ياد ماندني است.

اين كارگاه چهارشنبه، 7 اسفند از ساعت 15 در نگارخانه خيال نو موسسه صبا به نشاني خيابان وليعصر(عج)، خيابان طالقانی، خيابان شهيد برادران مظفر، شماره 125، ميزبان و پذيراي تمامي نوجوانان علاقه‌مند و خانواده‌هاي آنهاست.

همچنین بنابراین گزارش، كارگاه «هنر در بستر زندگي» در سومين روز نمايشگاه‌ عكس‌هاي تجربي 50 كودك و نوجوان در قالب همين پروژه با حضور «شادي قديريان» برگزار شد. در اين كارگاه كه روز سه‌شنبه از ساعت 10 تا 13 در نگارخانه خيال نو مجموعه صبا برگزار شد، «قديريان»، براي آشنايي كودكان درباره مقوله «هنر در بستر زندگي» سخن گفت.

سپس تصاوير گرفته شده توسط عکاسان شركت كننده در نمايشگاه نيز در حضور آنها و عموم مخاطبان مورد بازبيني و ارزيابي قرار گرفت.

در اين نمايشگاه، 150 عكس به نمايش درآمده حاصل انتخاب هيئت داوراني از كارشناسان برجسته آموزشي و هنري از ميان پانصد عكس است كه 50 هنرمند كودك و نوجوان در قالب پروژه آموزشي- تحقيقاتي و مشاهدات خود در طيف وسيعي از موضوع‌ها (طبيعت، اشياء، زندگي اجتماعي، خانواده، شهر و ...) ارائه كرده‌اند. نمايشگاه «هنر در بستر زندگي» يكي از سرآغازهاي پيوند نگاه حرفه‌اي و جهاني عكاسي ايران با نخستين تجربه‌هاي هنري كودكان در اين عرصه است.

شادي قديريان هنرمند عكاس نمايشگاه‌هاي متعددي را تا كنون در كشورهاي آلمان، فرانسه، انگلستان، اتريش، آمريكا، سوئد، هلند، دانمارك، دوبي، روسيه، بنگلادش، كانادا، يونان، ايرلند، استراليا، لهستان، مكزيك و بوليوي برگزار كرده است.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٧ اسفند ١٣٩٢ - ١٤:٤٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;