• يکشنبه ٢٦ فروردين ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > برگزاری باشکوه اختتامیه آخرین برنامه هنری دولت


برگزاری باشکوه اختتامیه آخرین برنامه هنری دولت

 

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روز شنبه از دهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران دیدن کرد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روز گذشته از دهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران دیدن کرد.
به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر،حميد شاه آبادي پس از اين بازديد که اصغر امیرنیا، سید مسعود شجاعی طباطبایی، مسعود ناصری، کامبیز درم بخش، بهرام عظیمی، بهمن عبدی، جمال رحمتی و...وي را همراهي مي‌كردند، آثار به نمایش درآمده را نشانه ظرفیت بالا و پتانسیل‌های موجود در این رشته دانست وتصريح كرد: ایران یکی از کشورهایی است که هنرمندان فعال در عرصه کاریکاتور، حرف بسیاری برای گفتن در آن دارند.

معاون امور هنری وزارت ارشاد همه‌ بخش های موجود در این دو سالانه را جالب توجه دانست و گفت: بخش خرافات این دوسالانه بسيار پر معنا است و نشان دهنده دغدغه‌های بسیار این حوزه در جهان است که به نوعی فرهنگ کشور ما را با جهان خارج پیوند می‌زند.

شاه آبادی با اشاره به وجود موضوع‌هایی که ما آن را در فرهنگ کشورمان به عنوان خرافه نمی‌شناسیم ولي در سطح جهان به عنوان خرافه محسوب مي شوند، افزود: انتظار می‌رفت بسیاری از خرافات رایج در کشور ما در قالب طنز به تصویر کشیده شود اما در مجموع در هر پنج بخش، کارهای خوبی دیده می‌شود.

معاون امور هنری وزارت ارشاد همچنين خبر از برگزاري پر شکوه اختتاميه دوسالانه کاریکاتور به عنوان آخرین برنامه هنری دولت دهم داد و افزود: امیدوارم این دوسالانه بعد از تهران در موزه شهر اهواز که تا کنون استفاده بهینه‌ای از آن نشده است به خوبی به پایان برسد. برگزاری این دوسالانه‌ها فرصت خوبی را در اختیار هنرمندان قرار می‌دهد، گرچه با مدیریت محدودیت‌های منابع مالی سعی کردیم تاخیر این دوسالانه جبران و آسیب کمتری را به جامعه هنری وارد کنیم.

دهمین دو سالانه بین المللی کاریکاتور با 514 اثر از کاریکاتوریست‌های کشورمان و 89 کشور جهان در پنج بخش خرافه پرستی، آزاد، کمیک استریپ، طراحی کارکتر و کاریکاتور چهره از اردیبهشت ماه در موسسه فرهنگی، هنری صبا در تهران و در یاسوج برگزار شده است و در تیرماه در موزه هنرهای معاصر اهواز نمایشگاه آثار دوسالانه برگزار می شود.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ١٩ خرداد ١٣٩٢ - ١٢:٠٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;