• شنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > از «نقشینه مهر» تا «مجموعه دوم»؛ سیری از «سنت» تا«نوآوري» در «صبا»


از «نقشینه مهر» تا «مجموعه دوم»؛ سیری از «سنت» تا«نوآوري» در «صبا»

 

صبا با گشایش همزمان دو نمایشگاه «نقشینه مهر» شامل گل و مرغ و تذهیب های ایرانی و آثاری از نقاشان نوگرا در «مجموعه دوم» ، سیری از سنت تا نوگرايي در نگاه نسل جوان نقاشان ایرانی را به نمایش گذاشت.

صبا با گشایش همزمان دو نمایشگاه «نقشینه مهر» شامل گل و مرغ و تذهیب های ایرانی و آثاری از نقاشان نوگرا در «مجموعه دوم» ، سیری از سنت تا نوگرايي در نگاه نسل جوان نقاشان ایرانی را به نمایش گذاشت.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران ، صبا روز دوشنبه اول آذر شاهد گشایش همزمان دو نمایشگاه در حضور اهالی هنر بود ، ابتدا درهای نگارخانه های لرزاده و صبا بروی دوستداران هنر تذهیب و گل و مرغ ایرانی گشوده شد تا روایتی تازه از این هنر اصیل و ظریف را از فریبا کاظمی و منصوره جمشیدی و شاگردان این دو هنرمند: سارا نصیری، افسانه رزاقی، مهسا رضایی، مریم آقایی، مریم عظیمی، فاطمه میرحسینی، زهره متولیان، مهدیه عامری، نسرین رحیمی، پانته آ مافی، فریبا شهبازی، مریم عناصری، محسن خدابخش و میثم عامری را در این دو نگارخانه از نزدیک مشاهده کنند.

این نمایشگاه شامل نزدیک به حدود 60 اثر است که جلوه هایی از تداوم هنر تذهیب و گل و مرغ را با همه اصالت ها و ظرافت های خود در پیوند با نگاهی که رگه هایی از نوآوری را در خود دارد ارائه کرده است. پس از آن نوبت به گالری «خیال نو» صبا رسید که از این پس در قالب «مجموعه ها» میزبان هنرمندان نسل نوگرا خواهد بود ، در قالب های جدید با نمایشگاه های انفرادی و گروهی گرایش های تازه خود در هنرهای تجسمی را عرضه می کنند.

«مجموعه دوم» به 60 اثر از خانم ها: دارس، گل نراقی، میرباقری، خداداد و آقایان حسینی، ده میری و شناور اختصاص دارد. این آثار که تركيبي از فیگوراتیو و انتزاع هستند سویه هایی دیگر از نگاه نقاشان جوان کشورمان را به فضاسازی های حسی روابط انسانی و نمایش روحیات انسانی در متن مناسبات امروزین به نمایش می گذارند.
«نقشینه مهر» و «مجموعه دوم» در نگارخانه های لرزاده، صبا و خیال نو موسسه صبا واقع در ميدان فلسطين – خيابان مظفر – شماره 125 تا دهم آذر ماه 89 از ساعت 10صبح الي 19 میزبان عموم علاقمندان خواهند بود.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٩ آذر ١٣٨٩ - ١٤:٣١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;