• شنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > برنامه های ویژه هنرمندان در ماه محرم


موسسه صبا برگزار می کند:
برنامه های ویژه هنرمندان در ماه محرم

 

صبا با برپایی یک نمایشگاه، 4 کارگاه هنری، نمایش فیلم های مستند و اجرای نمایش آئینی، جلوه هایی عاشورایی از هنر معاصر را به نمایش می گذارد.

 صبا با برپایی یک نمایشگاه، 4 کارگاه هنری، نمایش فیلم های مستند و اجرای نمایش آئینی، جلوه هایی عاشورایی از هنر معاصر را به نمایش می گذارد.


به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، این موسسه از روز یکشنبه 28 آذرماه میزبان نمایشگاهی از آثار عاشورایی نقاشی های گنجینه فرهنگستان هنر، موسسه صبا و آثاری از مجموعه شخصی فریال سلحشور و جهانگیر کازرونی است. همچنین 4 کارگاه هنری شامل: نقاشی قهوه خانه ای (منصور وفایی، محمد فراهانی)، نقاشی پشت شیشه (حبیب نقاش) و علم سازی (استاد فولادگر) برگزار می شود. بخش دیگر این مجموعه، نمایش فیلم های مستند با موضوع عاشورا است. اجرای نمایش های آئینی و تعزیه از دیگر بخش های این مجموعه متمرکز به شمار می رود. در طراحی و اجرای بخش های متعدد و متنوع این سوگواره کوشش شده است تا در حد امکان جلوه ای فراگیر از هنر عاشورایی معاصر و نگاه هنرمندان کشورمان در بخش های مختلف به این بزرگ ترین آئین معنوی و سنت تاریخی شیعه در ایران به نمایش گذاشته شود.

مراسم گشایش نمایشگاه، کارگاه و برنامه های نمایش فیلم و تعزیه عاشورا روز یکشنبه 28 آذر ماه رأس ساعت 16 در موسسه فرهنگی هنری صبا واقع در خیابان ولیعصر- خیابان طالقانی غربی- خیابان صبا (برادران مظفر)- شماره 125 خواهد بود. این نمایشگاه به مدت 10 روز میزبان عموم علاقمندان است.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٢ آذر ١٣٨٩ - ١٢:١٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;