• سه شنبه ٠٢ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > کتاب آسمان‌نگاره‌ها منتشر شد


کتاب آسمان‌نگاره‌ها منتشر شد

 

کتاب آسمان‌نگاره‌ها، شامل مجموعه آثار نگارگری با مضامین انقلاب اسلامی به چاپ رسید.

کتاب آسمان‌نگاره‌ها، شامل مجموعه آثار نگارگری با مضامین انقلاب اسلامی به چاپ رسید.
به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، در پی سلسله‌نشست‌های که در فرهنگستان هنر در سال 1398، به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار شده بود، نمایشگاه نگارگری «آسمان‌نگاره‌ها» با هدف نمایش آثار نگارگری‌ای که با مضامین انقلابی در 40 سال اخیر خلق شده‌اند، در گالری ابوالفضل عالی و نگاه‌خانه تازه‌تأسیس خانه عکاسان حوزه هنری برپا شد.
نمایشگاه آسمان‌نگاره‌ها را مرکز هنر‌های تجسمی حوزه هنری با همکاری فرهنگستان هنر؛ دانشگاه هنر‌های اسلامی‌ـ‌ایرانی استاد محمود فرشچیان؛ پژوهشگاه فرهنگ، هنر، ارتباطات (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)؛ مکتب نگارگری کمال‌الدین بهزاد؛ اداره موزه‌های شاهد (موزه شهدا)؛ پژوهشکده هنر‌های سنتی (پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری)؛ انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ انجمن هنر‌های تجسمی انقلاب اسلامی و دفاع مقدّس؛ انجمن نگارگری ایران؛ موزه ملی قرآن کریم (وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی)؛ موزه هنر‌های معاصر تهران؛ معاونت فرهنگی و هنری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)؛ مدرسه اسلامی هنر؛ و مجموعه‌های شخصی برگزار کرد.
نتیجه این نمایشگاه کتابی با عنوان آسمان‌نگاره‌ها است که آثار نگارگری 29 هنرمند نامی را دربرگرفته است. این کتاب را مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) منتشر کرده و در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است.
کتاب آسمان‌نگاره‌ها (مجموعه آثار نگارگری با مضامین انقلاب اسلامی)، در 128 صفحه مصور رنگی، با شمارگان 1000 نسخه و در بهای 120هزار تومان منتشر شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این کتاب ارزشمند به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، شماره 1550، کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر، مراجعه کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجـا کلیک کنید.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٩ - ١٠:١٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;