• چهارشنبه ٢٧ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > صبا با «نقش راستان» دو قرن هنر عاشورایی را از کتیبه تا تصویرنگاره روایت می‌کند


صبا با «نقش راستان» دو قرن هنر عاشورایی را از کتیبه تا تصویرنگاره روایت می‌کند

 

مؤسسه فرهنگی هنری صبا با گشایش نمایشگاه «نقش راستان»، سیر عاشورانگاری را در هنر ایران، از کتیبه‌های قاجاری تا جدیدترین گرایش‌های این هنر، به روایت یکی از نمایندگان مهمش در نسل امروز، «حسن روح‌الامین» به نمایش می‌گذارد.

مؤسسه فرهنگی هنری صبا با گشایش نمایشگاه «نقش راستان»، سیر عاشورانگاری را در هنر ایران، از کتیبه‌های قاجاری تا جدیدترین گرایش‌های این هنر، به روایت «حسن روح‌الامین» به نمایش می‌گذارد.

به گزارش روابط‌عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، نمایشگاه «نقش راستان» در امتداد رویکرد سالانه این مجموعه و سیر هنرهای عاشورایی از گذشته تا امروز، از 14 تا 25 مهر 1399، از ساعت 10 تا 20، در نگارخانه خیال میزبان علاقه‌مندان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی خواهد بود.

در این نمایشگاه برای نخستین بار دو کتیبه در ابعاد بزرگ از «میرزا ابراهیم تهرانی» کتیبه‌نویس مشهور دوره قاجار رونمایی خواهد شد. همچنین چهار پرده از «حسین حسینی» از شاگردان استاد فقید «عباس بلوکی‌فر»، و یک پرده عاشورایی از «مهدی شمس» به نمایش درخواهد آمد.

اما بخش اصلی این نمایشگاه، ارائه مجموعه‌ای شامل 19 تابلو از نقاشی‌های «حسن روح‌الامین» هنرمند جوان نام‌آشنای ایرانی است که در این سال‌ها به دلیل رویکرد متفاوت و نگاه نو و خلاق خود به عاشورانگاری، شهرت یافته و آثارش مورد توجه و استقبالی وسیع قرار گرفته است.

در این آثار ادامه دلبستگی‌های درونی و سبک ویژه هنرمند در سال‌های اخیر را با ترسیم صحنه‌های عاشورا در افقی ذهنی‌ـ‌شهودی و در پیوند با امروز مشاهده خواهیم کرد.

پوستر کامل این نمایشگاه را اینجـا ببینید.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١٢ مهر ١٣٩٩ - ١٢:٥٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;