• سه شنبه ٠٢ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > واکاوی نقش هنر در فهم و برون رفت از همه‌گیری کرونا


در نشست شورای سیاستگذاری همایش «هنر /کرونا» تأکید شد:
واکاوی نقش هنر در فهم و برون رفت از همه‌گیری کرونا

 

در نشست شورای سیاستگذاری همایش «هنر/کرونا» بر نقش هنر در فهم و برون رفت از همه‌گیری کرونا تأکید شد.

در نشست شورای سیاستگذاری همایش «هنر/کرونا» بر نقش هنر در فهم و برون رفت از همه‌گیری کرونا تأکید شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، جلسه شورای سیاست‌گذاری همایش«هنر/کرونا»، با حضور علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر؛ عبدالحسین لاله، رئیس پژوهشکده هنر؛ کیوان رحیمی، دبیر فرهنگستان هنر؛ علی تقوی، معاون پژوهشی فرهنگستان هنر؛ شهاب پازوکی، دبیر اجرایی همایش؛ و نمایندگانی از دانشگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و هنری کشور، از جمله دانشگاه هنر، دانشگاه سوره، و کمیسیون ملی یونسکو، سه‌شنبه 8 مهر 1399 برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، عبدالحسین لاله، دبیر علمی همایش «هنر/کرونا»، در گزارشی از فعالیت‌های دبیرخانه علمی همایش اعلام کرد: با هم‌فکری و اجماع نظر چند تن از صاحب‌نظران، فراخوان همایش در اردیبهشت سال جاری تهیه و نهایی و به دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی اطلاع‌رسانی شد. برای این منظور وب‌گاهی نیز طراحی و راه‌اندازی شد. در مجموع، دبیرخانه علمی همایش نزدیک به 50 مقاله دریافت کرد که پس از ارزیابی‌ها و داوری‌های صورت‌گرفته، 16 مقاله پذیرفته شد. مقالات مزبور در قالب شش نشست تخصصی در حوزه مباحث زیبایی‌شناختی، نقد، آموزش، فلسفه هنر و سیاست‌گذاری به مخاطبان عرضه خواهد شد.

در این جلسه علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر، نیز به تأثیرات گوناگون کرونا در فعالیت‌های هنری پرداخت و گفت: موضوع این همایش، اهمیت بسیاری دارد و به همین دلیل سعی بر این بوده که برگزاری این همایش، با مشارکت دانشگاه‌ها باشد؛ تا هم جنبه‌های نظری این مقوله دیده شود و هم به اهمیت بحث کاربردی ماحصل آن پرداخته شود. در این همایش، باید به بحث آموزش و کرونا نیز پرداخته شود؛ چراکه اثرهای مخرب کرونا، در همه مقاطع آموزشی و همه رشته‌ها به‌ویژه هنر، نمود بیشتری پیدا کرده است.

او سپس به لزوم تنظیم و صدور بیانیه‌ای در پایان این همایش اشاره کرد و افزود: در کنار ارائه مقالات علمی، مبحث مهم دیگر، گرفتن نتیجه و صدور بیانیه به‌صورت توصیه‌های راهگشا، از طرف فرهنگستان هنر برای سازمان‌ها و مؤسسات ذی‌ربط است. این بیانیه می‌تواند برای برنامه‌های آتی و گام‌های مؤثر بعدی راهگشا باشد.

شایان ذکر است همایش «هنر/کرونا»، با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و با حضور مدیران و اعضای شورای سیاست‌گذاری و علمی همایش، در روزهای 29 و 30 مهر 1399 در فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٩ مهر ١٣٩٩ - ١٤:٥١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;