• سه شنبه ٠٢ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > نمایش آثار احمد اسفندیاری؛ جنبشی از نور و رنگ‌ها


نمایش آثار احمد اسفندیاری؛ جنبشی از نور و رنگ‌ها

 

پنج اثر نقاشی از احمد اسفندیاری با یادداشتی از مهدی حسینی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر در وبگاه این فرهنگستان به نمایش درآمد.

پنج اثر نقاشی از احمد اسفندیاری با یادداشتی از مهدی حسینی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر در وبگاه این فرهنگستان به نمایش درآمد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، پنج اثر نقاشی از آثار زنده‌یاد احمد اسفندیاری، از پیشگامان هنر نوگرای ایران، از مجموعه آثار محفوظ در گنجینة فرهنگستان هنر، در وبگاه این فرهنگستان به نمایش گذاشته شد.

استاد احمد اسفندیاری در 3 ارديبهشت 1301، در محله فخرآباد تهران به دنيا آمد. پدر و مادرش در اصل مازندراني بودند ولي در كرمان زندگي مي‌‌كردند. دوران دبستان را در مدرسه 15بهمن و دبيرستان را در مدرسه تجارت گذراند. پدرش كه اشتياق فرزند را به نقاشي ديد او را پيش آقاي خردمند -از شاگردان كمال‌الملك- فرستاد. خردمند هم كه به استعداد و توانايي احمد اسفندياري پي برد او را به دانشكده هنرهاي زيبا معرفي كرد و او در سال 1320، پس از پذيرفته‌شدن در آزمون ورودي به همراه ليلي تقي‌پور، محمود جوادي‌پور، عبدالله عامري و چند نفر ديگر، دومين گروه هنرجويان رشته نقاشي را تشكيل دادند.

اسفندياري در دهه آخر عمر خود نيز تلاش هنري را متوقف نكرد و در نمايشگاه‌هاي مختلف داخلي و خارجي مشاركت مي‌كرد. احمد اسفندياري پس از 70 سال فعاليت مستمر هنري، در زمستان 1391 بدرود حيات گفت و در قطعة هنرمندان بهشت زهرا آرام گرفت.

علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن این آثار ارزشمند اینجا کلیک کنند.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٩ - ١٥:٥٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;