آرم فرهنگستان هنر
اخبار > سینمای ایران در جشنواره ونیز موفق به کسب جوایزی ارزشمند شد


تبریک فرهنگستان هنر به مجید مجیدی و جامعه سینمای کشور
سینمای ایران در جشنواره ونیز موفق به کسب جوایزی ارزشمند شد

 

فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی، فانوس جادویی بخش جنبی جشنواره ونیز را از آن خود کرد و بازیگر آن نیز موفق به کسب جایزه «مارچلو ماسترویانی» شد.

فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی، فانوس جادویی بخش جنبی جشنواره ونیز را از آن خود کرد و بازیگر آن نیز موفق به کسب جایزه «مارچلو ماسترویانی» شد.

سه فیلم «خورشید»، «جنایت بی‌دقت» و «دشت خاموش» امسال به نمایندگی از سینمای ایران در ونیز حضور داشتند که توانستند در بخش‌های اصلی و جنبی هفتادوهفتمین جشنواره فیلم ونیز، جوایزی معتبر کسب کنند.

در این دوره از جشنواره فیلم ونیز، فیلم «خورشید» ساخته مجیدی مجیدی توانست جایزه «فانوس جادویی» را در بخش جنبی این رویداد از آن خود کند. همچنین روح‌الله زمانی، بازیگر نوجوان این فیلم موفق به کسب جایزه «مارچلو ماسترویانی» ویژه بازیگر نوظهور جشنواره شد.

«دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی، دیگر فیلم ایرانیِ این جشنواره بود که موفق به کسب جایزه بهترین فیلم بخش «افق‌ها» شد. این فیلم همچنین توانست جایزه «فیپرشی» (انجمن منتقدان بین‌المللی) و جایزه «بنیاد ملی محیط‌زیست ایتالیا» را از آن خود کند.

«جنایت بی‌دقت» ساخته شهرام مُکری دیگر فیلمی بود که از ایران در این جشنواره شرکت کرده بود و موفق شد جایزه فیلم‌نامه چهاردهمین دوره جوایز «بیساتوی طلایی» را دریافت کند.

مجید مجیدی، کارگردان برجسته کشورمان، در نشست خبری فیلم خورشید در جشنواره فیلم ونیز، صدای مردم ایران نیز بود و با اشاره به بحث کمبود دارو در ایران در شرایط کرونایی، از سیاست دولت امریکا انتقاد کرد و تحریم‌های ظالمانه آن کشور علیه ایران در ۴۰ سال گذشته را باعث رنج مردم و بروز مشکلات اجتماعی و اقتصادی دانست.

فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، کسب این جوایز افتخارآمیز را به مجید مجیدی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، بازیگر نوجوان فیلم خورشید، و دیگر هنرمندانِ ایرانی شرکت‌کننده در این جشنواره تبریک و تهنیت می‌گوید و از درگاه پروردگار، توفیقات جامعه هنری کشور را در دیگر عرصه‌های جهانی آرزومند است.

 

 

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٩ - ١١:٣٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;