• يکشنبه ٢٤ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > کتاب نظماهنگ قرآن منتشر شد


کتاب نظماهنگ قرآن منتشر شد

 

کتاب نظماهنگ قرآن؛ ائتلاف لفظ و معنا در کلام وحی، تألیف ابوالفضل خوش‌منش، قرآن‌پژوه و دانشیار دانشگاه تهران، منتشر شد

کتاب نظماهنگ قرآن؛ ائتلاف لفظ و معنا در کلام وحی، تألیف ابوالفضل خوش‌منش، قرآن‌پژوه و دانشیار دانشگاه تهران، منتشر شد
به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، کتاب نظماهنگ قرآن؛ ائتلاف لفظ و معنا در کلام وحی، تألیف ابوالفضل خوش‌منش را مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) منتشر کرد. این کتاب شامل چهار فصل است که در فصل اول به نظماهنگ زبان قرآن و هدف از بررسی آن، در فصل دوم به مقوّمات و آثار آهنگ نظم و نثر، در فصل سوم به تأثیر آوای حروف و بیان نمونه‌های قرآنی، و در فصل چهارم به بیانی از نظماهنگ قرآن در آینه آیات و سُور، پرداخته است.
در مقدمه این کتاب آمده است: «زبان قرآن، دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که در فراگیری آن باید به‌طور کامل مد نظر قرار گیرد. از جمله خصوصیات هر زبان «آهنگ» آن زبان است که از کمیت و کیفیت ترکیب حروف آن زبان پدید می‌آید و پژوهش حاضر، بر روی نظماهنگ زبان قرآن به عنوان آیتِ مستقیم خداوند و برخوردار از نظماهنگ ویژه و یگانه خود صورت می‌گیرد.»
قرآن مجید، کلام خدای هستی و اندیشه و زبان و زیبایی است که آیات آن سرشار از اندیشه و زیبایی و جلوه‌های درخشان زبان و بیان است. تبیین و تحلیل بُعد آوایی قرآن و نظم آهنگین آن، ویژگی‌های قدسی و آسمانی‌اش را بیشتر برای ما آشکار می‌سازد و فهم و دریافت قلبی حکمت‌ها و لطایف آن کمک می‌کند.
کتاب نظماهنگ قرآن را مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) در 240 صفحه و شمارگان 700 نسخه در بهای 39500 تومان، روانه بازار کتاب کرده است. علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به تقاطع خیابان طالقانی، شماره 1550، کتابفروشی فرهنگستان هنر، مراجعه کنند.


 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١١ شهريور ١٣٩٩ - ١١:٠٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;