• چهارشنبه ٢٧ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > آثار طراحی و نقاشی استاد حمیدی در گنجینه


در وبگاه فرهنگستان هنر به نمایش گذاشته شد
آثار طراحی و نقاشی استاد حمیدی در گنجینه

 

بیست تابلوی طراحی و نقاشی از آثار استاد جواد حمیدی، عضو جاوید فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، در وب‌گاه این فرهنگستان به نمایش گذاشته شد.

بیست تابلوی طراحی و نقاشی از آثار استاد جواد حمیدی، عضو جاوید فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، در وب‌گاه این فرهنگستان به نمایش گذاشته شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، مجموعه‌ای از آثار طراحی و نقاشی زنده‌یاد استاد جواد حمیدی، هنرمند توانمند در عرصه تجسمی که در فهرست مجموعه آثار گنجینة فرهنگستان هنر محفوظ است، در معرض دید علاقه‌مندان هنر قرار گرفت.

استاد جواد حمیدی از نسل اول نقاشان نوگرای ایران، متولد سال 1297‌ بود. وی مدرک کارشناسی نقاشی خود را از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران دریافت کرد و برای ادامه تحصیل به پاریس رفت و پس از گذراندن چهار سال از مدرسه هنرهای زیبای پاریس، با مدرک معادل دکترا فارغ‌التحصیل شد و به میهن بازگشت.

او از سال ۱۳۲۴ تا پایان عمر، یعنی قریب به شش دهه در هنر معاصر ایران و نیز امر آموزش دانشگاهی هنر حضوری مستمر و فعال داشت؛ همین امر جایگاه استاد حمیدی را در زمینه مطالعات تاریخ هنر معاصر ایران متمایز می‌سازد. این هنرمند در روز چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۰ در اثر سانحه تصادف مصدوم و سپس در صبح روز یکشنبه ۲۶ اسفندماه در بیمارستان ایرانمهر تهران چشم از جهان فروبست.

  علاقه‌مندان برای مشاهده این مجموعه آثار طراحی می‌توانند به اینجـا مراجعه کنند.

 

 

 

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١ مرداد ١٣٩٩ - ١٢:٣٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;