• چهارشنبه ٢٧ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > تأكيد بر همكاري در برگزاری همایش شهر سوخته


در ديدار سرپرست فرهنگستان با استاندار سيستان‌وبلوچستان مطرح شد:
تأكيد بر همكاري در برگزاری همایش شهر سوخته

 

علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر، با احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان‌وبلوچستان، برای برگزاری هرچه‌بهتر همایش «هنر و تمدن حوزه هيرمند: شهر سوخته» دیدار و گفت‌وگو کرد.

علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر، با احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان‌وبلوچستان، برای برگزاری هرچه‌بهتر همایش «هنر و تمدن حوزه هيرمند: شهر سوخته» دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، این دیدار در راستاي برنامه‌ريزي‌هاي صورت‌گرفته براي پژوهش و تحقيق در هنر و تمدن حوزه هيرمند: شهر سوخته، و ارائه دستاوردهاي آن در قالب نشر كتابی پژوهشي صورت گرفت.

در این دیدار که روز چهارشنبه 27 شهريور 1398 در فرهنگستان هنر برگزار شد، علیرضا اسماعیلی، ضمن ارائه گزارشي كوتاه از فعاليت‌هاي فرهنگستان، از آمادگي اين فرهنگستان براي توجه خاص به هنر و معماري سيستان‌وبلوچستان سخن گفت. او در ادامه با اشاره به چاپ پژوهش مفصّل دوجلدي درباره هنر و تمدن شهر سوخته به قلم سيدمنصور سيدسجادي در انتشارات فرهنگستان هنر و برگزاري همايشی با همين موضوع در فرهنگستان با حضور جمعي از پژوهشگران و باستان‌شناسان و هنرمندان داخلي و خارجي، از استانداري سيستان‌وبلوچستان دعوت كرد در اين امر مهم و تأثيرگذار مشاركت و همراهي داشته باشد که با استقبال استاندار سيستان‌وبلوچستان روبه‌رو شد.

سرپرست فرهنگستان در ادامه به فعالیت‌های ارزشمندی که تاکنون در حوزه هنر و تمدن سيستان‌وبلوچستان صورت گرفته اشاره کرد و از آمادگی کامل فرهنگستان هنر برای همکاری در معرفی فرهنگ و هنر این استان خبر داد.

احمدعلی موهبتی نيز ضمن اشاره به پيشينه غني تمدني سيستان‌وبلوچستان و تأكيد بر ضرورت پرداختن جدي به مقوله‌هاي فرهنگي و هنري استان، از آمادگي استانداري براي همكاري و مشاركت در اين همايش و دستاوردهاي آن خبر داد. براي اين منظور با نظر مساعد استاندار، مقرر شد كارگروهي در سطح استان، با حضور مديران و نمايندگان سازمان‌ها و دانشگاه‌هاي مرتبط تشكيل شود.

اين نشست با حضور كيوان رحيمي، دبير فرهنگستان هنر؛ علي تقوي، معاون علمي و پژوهشي فرهنگستان هنر؛ منيژه كنگراني، مديركل گروه‌هاي علمي فرهنگستان هنر؛ جواد سالارزهي، مديركل روابط‌عمومي استانداري سيستان‌وبلوچستان؛ و علی شعباني، مشاور استاندار سيستان‌وبلوچستان برگزار شد.

همایش «هنر و تمدن حوزه هيرمند: شهر سوخته» پاییز امسال در تهران و زاهدان برگزار می‌شود.

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨ - ١٢:٣٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;